З'явився прогноз, що буде з цінами на продукти на третьому році війни: чим треба запастися цієї осені

Автор: Марченко Любов

Ціни на продукти в Україні найближчими місяцями не зростатимуть. Однак ближче до весни, коли піде вже третій рік війни, вартість продовольства, очевидно, рушить угору.

З'явився прогноз, що буде з цінами на продукти на третьому році війни: чим треба запастися цієї осені - today.ua

Такий прогноз дав член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Нині в Україні стрімко дешевшають овочі та фрукти. Це сезонне явище, яке точно ще триватиме щонайменше місяць. Однак і потім, коли розпочнеться сезон холодів, ціни на продукти не зростатимуть. А якщо щось і виросте, то неістотно. Для відчутного зростання цін немає економічних підстав, вважає Соломчук.

При цьому на світовому ринку продовольства очікуються дещо інші тенденції. Там дорожчають пшениця, соняшник та ріпак. Це пов'язано з фактичною відсутністю постачання з нашої країни, яке припинилося із припиненням роботи "зернового коридору". Однак ці процеси не повинні позначитися на нашому внутрішньому ринку, оскільки у нас, навпаки, виник надлишок цих видів продовольства.

Популярні зараз

Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

"В Україні не прогнозують восени подорожчання продуктів. Дорожчати можуть лише овочі навесні. На світових ринках – подорожчання пшениці, ріпаку та соняшнику. Це відбудеться тому, що в багатьох країнах неврожай і порушена логістика через війну", - каже Дмитро Соломчук.

З'явився прогноз, що буде з цінами на продукти на третьому році війни: чим треба запастися цієї осені

За словами нардепа, наразі найбільша проблема в аграрному секторі країни – логістична. Особливо утруднено доставку потрібних вантажів на території, які нещодавно звільнені від окупації. Тамтешні фермери рішуче налаштовані не втрачати ще одного аграрного року. А отже, збиратимуть вирощене, оратимуть та сіятимуть. Однак у багатьох із них нічого не залишилося: склади зруйновані, техніка викрадена окупантами. Таким чином, їм потрібне все і негайно. А із цим є проблеми. До того ж, через підвищення податків на паливо, логістика неабияк подорожчала і дорожчатиме надалі.

"Перед усіма аграріями стоїть питання логістики на великих територіях України. На деокупованих територіях найважче питання. Там аграрії потребують усього, тому що знищено техніку, приміщення, склади", - каже Соломчук.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому він наголосив, що Україна не залишить напризволяще фермерів з деоокупованих територій. Їм обов'язково допоможуть.

Нагадаємо, незважаючи на такий оптимістичний прогноз від влади, в Україні вже зросли ціни на хліб.

Головне