Прожитковий мінімум в Україні: як він буде змінюватися в 2021 році, і що приховує влада

Прожитковий мінімум - категорія, яка є базовою при розрахунку багатьох величин соціальних стандартів. З року в рік його величина, хоч незначно, проте змінюється. Яким же буде прожитковий мінімум у 2021 році?

Прожитковий мінімум в Україні: як він буде змінюватися в 2021 році, і що приховує влада - today.ua

Для дітей до 6 років передбачені такі зміни прожиткового мінімуму:

 • з січня - 1921 грн;
 • з липня - 2013 грн,
 • з грудня - 2100 грн.

Найвищі показники прожиткового мінімуму передбачені для дітей віком від 6 до 18 років. Для них ПМ буде змінюватися так:

 • з січня - 2395 грн;
 • з липня - 2510 грн;
 • з грудня - 2618 грн.

Прожитковий мінімум в Україні: як він буде змінюватися в 2021 році, і що приховує влада Для осіб працездатного віку, як не дивно ПМ завжди трохи нижче, ніж для дітей від 6 до 18. Втім, дорослі вже не ростуть, і одяг їм не доводиться міняти так часто, як дітям. Мабуть із цим і пов'язана така різниця в нормативах. Ось як буде змінюватися в 2021 році ПМ для осіб працездатного віку:

 • з січня - 2270 грн,
 • з липня - 2379 грн,
 • з грудня - 2481 грн.

При цьому для людей похилого віку визначено найнижчий рівень прожиткового мінімуму. Соціальну справедливість в цьому шукати, мабуть, не варто. А в цифрах це виглядатиме так:

 • з січня - 1769 грн;
 • з липня - 1854 грн;
 • з грудня - 1934 грн.

Є ще таке поняття, як середня величина прожиткового мінімуму. Вона в наступному році становитиме:

 • з січня - 2189 грн;
 • з липня - 2294 грн;
 • з грудня - 2393 грн.

Звичайно, навіть при найвищих показниках (для дітей від 6 від 18 років) ПМ і близько не відображає реальної потреби людини в мінімальному наборі життєвих благ. Не потрібно бути геніальним економістом, щоб зрозуміти: на 2,2 тисячі гривень прожити людині не можна, за ці гроші можна просто не померти.

"Якби показали реальний ПМ, просто не знайшлося б коштів, щоб робити відповідні виплати", - говорить економічний і політичний експерт Борис Кушнірук.

Тому влада, звісно, не афішує реальну величину прожиткового мінімуму. При цьому просто механічно підвищувати його не можна, переконаний експерт. Це - процес еволюційний, і він має відбуватися поступово, паралельно підвищенню рівня економіки країни, з урахуванням реальної економічної ситуації.

А сьогодні вона в Україні - не дуже. Країна виробляє мало продукції з доданою вартістю, в основному граючи на зовнішніх ринках роль постачальника дешевої сировини. Тому і заробітки у нас невисокі, і ВВП низький, і соціальні стандарти - на рівні зубожілих країн третього світу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що за останні десять років ВВП України втратив близько одного трильйона доларів. Все - через те, що попередня влада не змогла реалізувати потенціал, закладений в країні.

ДЖЕРЕЛОmoney.comments.ua
Олена Зеленська в день народження чоловіка зізналася, що їй потрібно для щастя
Володимир Зеленський сьогодні, 25 січня, відзначає свій 43-й день народження. До привітань українців приєдналися багато політиків, але найбільш зворуш...
Київстар з лютого закриває популярну послугу: що втратять абоненти
Київстар з 1 лютого припиняє дію своєї популярної колись послуги. Йдеться про Star Guard Family, що дозволяла абонентам мобільного оператора більш без...
Маша Єфросініна зізналася, що стало причиною її безпліддя
Телеведуча Маша Єфросініна має двох чудових дітей - доньку Нану і сина Олександра. Але коли ведучій було 22 роки, лікарі поставили їй страшний діагноз...
Українці почали скуповувати лічильники на опалення: ціни на найпопулярніші моделі
Після підвищення тарифів на опалення українці активно почали скуповувати лічильники на тепло, адже переплачувати не хоче ніхто. З початку січня попит ...
Тіна Кароль показала себе без макіяжу під час тренування в спортзалі
Тіна Кароль регулярно відвідує спортзал і ділиться з підписниками відео своїх тренувань. Як правило, зірка тренується вранці, але днями в Instagram-ак...