Today.ua

Прожитковий мінімум в Україні: як він буде змінюватися в 2021 році, і що приховує влада

Прожитковий мінімум - категорія, яка є базовою при розрахунку багатьох величин соціальних стандартів. З року в рік його величина, хоч незначно, проте змінюється. Яким же буде прожитковий мінімум у 2021 році?

Для дітей до 6 років передбачені такі зміни прожиткового мінімуму:

Найвищі показники прожиткового мінімуму передбачені для дітей віком від 6 до 18 років. Для них ПМ буде змінюватися так:

Для осіб працездатного віку, як не дивно ПМ завжди трохи нижче, ніж для дітей від 6 до 18. Втім, дорослі вже не ростуть, і одяг їм не доводиться міняти так часто, як дітям. Мабуть із цим і пов'язана така різниця в нормативах. Ось як буде змінюватися в 2021 році ПМ для осіб працездатного віку:

При цьому для людей похилого віку визначено найнижчий рівень прожиткового мінімуму. Соціальну справедливість в цьому шукати, мабуть, не варто. А в цифрах це виглядатиме так:

Є ще таке поняття, як середня величина прожиткового мінімуму. Вона в наступному році становитиме:

Звичайно, навіть при найвищих показниках (для дітей від 6 від 18 років) ПМ і близько не відображає реальної потреби людини в мінімальному наборі життєвих благ. Не потрібно бути геніальним економістом, щоб зрозуміти: на 2,2 тисячі гривень прожити людині не можна, за ці гроші можна просто не померти.

"Якби показали реальний ПМ, просто не знайшлося б коштів, щоб робити відповідні виплати", - говорить економічний і політичний експерт Борис Кушнірук.

Тому влада, звісно, не афішує реальну величину прожиткового мінімуму. При цьому просто механічно підвищувати його не можна, переконаний експерт. Це - процес еволюційний, і він має відбуватися поступово, паралельно підвищенню рівня економіки країни, з урахуванням реальної економічної ситуації.

А сьогодні вона в Україні - не дуже. Країна виробляє мало продукції з доданою вартістю, в основному граючи на зовнішніх ринках роль постачальника дешевої сировини. Тому і заробітки у нас невисокі, і ВВП низький, і соціальні стандарти - на рівні зубожілих країн третього світу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що за останні десять років ВВП України втратив близько одного трильйона доларів. Все - через те, що попередня влада не змогла реалізувати потенціал, закладений в країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ