В Україні очікують осіннього зростання курсу долара: що трапиться з гривнею вже за місяць

Автор: Марченко Любов

Україна наближається до сезону щорічного зростання курсу долара. Із приходом осені долар неминуче зростає, а гривня девальвує. Проте 2023 року всі тенденції на ринку валют штучно згладжені. Таким чином, сезонного підвищення курсу долара може не бути.

В Україні очікують осіннього зростання курсу долара: що трапиться з гривнею вже за місяць - today.ua

Про це заявив у коментарі виданню rbc.ua економіст Борис Кушнірук.

За словами Кушнірука, наразі погоду на українському ринку валют робить один гравець – Нацбанк України. Накопичені валютні резерви дозволяють НБУ виходити з доларовими інтервенціями на ринок, щоб гасити попит на інвалюту і, відповідно, утримувати курс гривні. Навіть більше, завдяки таким крокам Нацбанку з початку поточного року гривня помітно зміцнилася. А курс долара сповз із 40,50 до 37,50 грн.

"Ринкового курсу немає, і я сподіваюся, не буде до завершення війни. Якщо фактично більшість валютної пропозиції закриває Національний банк, то фактично ніякого ринкового курсу не може бути апріорі під час війни. І я думаю, що навіть деякий час після завершення війни, ніякого ринкового курсу бути не може", - заявив Кушнірук.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

Він також дав негативну відповідь на питання щодо сезонного підвищення курсу долара, яке раніше завжди починалося з приходом осені. Нинішнього року, мабуть, його не буде, вважає експерт.

В Україні очікують осіннього зростання курсу долара: що трапиться з гривнею вже за місяць

"Ну яка сезонність, якщо сезонний у нас експортний виторг від продажу аграрної продукції, а зараз не можемо експортувати по суті", - зауважив Борис Кушнірук.

При цьому експерт зауважив, що девальвація гривні неминуча, але вона станеться згодом. Причому вона може бути дуже відчутною та негативно позначиться на добробуті українців. Тому Нацбанк міг би вже зараз потихеньку відпускати гривню, щоб уникнути її стрімкого обвалу після скасування фіксованого курсу долара.

Однак НБУ вирішив піти іншим шляхом і поки що стримує процес знецінення національної валюти. Втім, накопичені золотовалютні резерви дозволяють йому таку "розкіш". НБУ також дозволив банкам переводити частину безготівкової валюти у готівку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому осінньої девальвації гривні та зростання курсу долара чекати цьогоріч не варто, вважає експерт.

Нагадаємо, аналітики розповіли, в якій валюті українцям зараз найвигідніше зберігати свої заощадження.