П'ятнадцяти тисяч досить: прем'єр Шмигаль назвав зарплату, якої українцям має вистачити

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль озвучив розмір зарплати, якої, на його думку, повинно вистачати українцям для нормального життя. На думку глави Кабміну, 15 тисяч гривень цілком вистачить для нормального існування. Про це він розмірковував в ефірі одного з телеканалів.

П'ятнадцяти тисяч досить: прем'єр Шмигаль назвав зарплату, якої українцям має вистачити - today.ua

Досягти рівня середньої зарплати в розмірі 15 тисяч гривень - це той показник, до якого уряд буде прагнути найближчим часом, заявив глава Кабміну. При цьому, очевидно, пам'ятаючи гіркий досвід Володимира Зеленського, який йшов на вибори з купою щедрих нездійсненних обіцянок, він поспішно уточнив:

"Не сприймайте це як обіцянку, сприймайте це як ті параметри, куди ми прагнемо".

Крім цього параметру, до якого спрямовані надії і прагнення Кабміну, прем'єр також хоче досягти більш високого показника середньої пенсії - на рівні третини від середньої зарплати, тобто 5 тисяч гривень.

П'ятнадцяти тисяч досить: прем'єр Шмигаль назвав зарплату, якої українцям має вистачити При цьому він також заявив, що сьогодні розмір середньої зарплати в Україні вже перевищив 11 тисяч гривень, а середня пенсія дорівнює 3 тисячам. Однак цього для нормального життя, звичайно, мало.

Тому прем'єр сподівається, що вже до 2022 року вдасться досягти тих показників, які намітив уряд. Тобто, середня зарплата буде на рівні 15 тисяч гривень, а середня пенсія - 5 тисяч. Правда, при цьому він зробив ремарку, що все буде залежати від стану вітчизняної економіки.

"Але при тому макропрогнозі, який зробило Міністерство економіки, при тих показниках зростання ВВП, при оптимістичних очікуваннях бізнесу, це досяжні показники", - говорить прем'єр.

Тобто потрібно, щоб зійшлося чимало сприятливих чинників, аби досягти хоча б такого рівня середньої зарплати. І при цьому ще бажано, щоб інфляція не з'їла весь цей ріст зарплати. Якщо заплановане вдасться втілити, то глава Кабміну упевнений: такої зарплати буде досить, аби більшість наших співвітчизників захотіли працювати на батьківщині і не їхали на заробітки за кордон.

Нагадаємо, з 1 вересня мінімальна зарплата в Україні вже становить 5 тисяч гривень. При цьому з нового року її обіцяють підняти ще на 20%.

Українці можуть обмінювати валюту через термінали: у Нацбанку озвучили алгоритм
В Україні з'явилася можливість обміну валюти через банківські термінали. Поки що йдеться лише про обмін доларів на гривні. Дане рішення було прийнято ...
Яка доза алкоголю вбиває серце: вчені завершили 30-річне дослідження
Вчені з'ясували, скільки потрібно випити спиртного, щоб воно негативно вплинуло на роботу серця. Надмірне вживання алкоголю може призвести до фібриляц...
Володимир Остапчук розповів, хто винен у тому, що він не бачиться з дітьми
Володимир Остапчук розповів про особисте життя і розбіжності з колишньою дружиною, яка вже більше місяця не дозволяє ведучому бачитися з дітьми. Також...
ПриватБанк роздає клієнтам по 500 гривень при оплаті комуналки: як отримати гроші
ПриватБанк запустив нову акцію для своїх клієнтів. Власники карти Visa мають шанс отримати 500 гривень на оплату комуналки. Взяти участь в акції “Вдом...
Наталя Могилевська відповіла на питання про усиновлення дитини
Наталя Могилевська двічі була заміжня, однак дітей так і не народила. Зараз зірці вже 45 років і на природні пологи у неї мало шансів. Артистка відпов...