В Україні зараз панують високі ціни на оренду квартир. Причому вартість орендованого житла зростає з кожним днем. Проте незабаром тренд на підвищення ціни може розвернутись на 180 градусів. Це пов'язано з тим, що ажіотаж на ринку оренди житла стрімко піде спад.
Таку ситуацію прогнозує експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак.
За словами Берещак, нічого надзвичайного у нинішній ситуації зі зростанням цін на ринку орендованого житла немає. Це сезонне явище, яке повторюється рік у рік із невблаганністю фізичного закону. Втім, картину було трохи затушовано торік. Але це був перший рік війни, коли багато киян та мешканців інших великих міст покинули свої житла, і були готові здати свої порожні квартири за сущі копійки. Дехто здавав просто за комуналку.
Проте на другий рік війни українці переважно адаптувалися до військової загрози. І якщо ворожа артилерія не стоїть на околиці міста, то життя в ньому вже повернулося у розмірене русло. Багато місцевих жителів повернулися до столиці та інших міст. Крім того, там відродилося ділове життя, і туди потяглися іногородні жителі. До того ж, кінець-серпня та вересень – це час масового напливу до міст студентів, яким також десь треба жити.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Тому ринок орендованого житла у великих містах, і особливо в Києві, підбадьорився, і ціни на оренду стрімко пішли вгору. Проте вже незабаром ажіотаж, властивий початку осені, схлине, і в жовтні ситуація може кардинально змінитись: ціни на оренду квартир підуть на спад. Дуже великого спаду Вікторія Берещак не передбачає, але каже, що до 10% орендної вартості власники житла можуть скинути.
"Оренда квартир в окремих регіонах впаде десь у діапазоні 5-10% від тієї ціни, що ми маємо зараз, тому що ажіотажний попит пройде", - прогнозує експерт.
При цьому зниження орендної вартості може бути й більшим, вважає Берещак. Це залежатиме від "прильотів" російських ракет на енергоструктурні об'єкти. Якщо попадань буде багато, і відключення електроенергії будуть тривалими, то попит на житло незмінно падатиме, а разом з ним і ціни.
Крім того, у разі тривалих відключень електроенергії можуть різко подешевшати квартири на верхніх поверхах київських висоток, оскільки їхнім мешканцям доведеться кілька разів на день підніматися пішки сходами багатоповерхівки.
Отже тим, хто планує орендувати житло, проте ще не встиг зняти собі квартиру, експерт радить почекати ще тиждень-другий. З початком жовтня "апетити" власників житла почнуть знижуватися, і тоді можна буде винайняти собі квартиру за нижчою ціною.
Нагадаємо, у Києві продають найдешевшу однокімнатну квартиру. За житло виставили ціну лише у 29 тисяч доларів. За мірками столиці, це дуже недорого.