Ринок житла завмер в очікуванні нових цін на оренду квартир

Автор: Марченко Любов

В Україні зараз панують високі ціни на оренду квартир. Причому вартість орендованого житла зростає з кожним днем. Проте незабаром тренд на підвищення ціни може розвернутись на 180 градусів. Це пов'язано з тим, що ажіотаж на ринку оренди житла стрімко піде спад.

Ринок житла завмер в очікуванні нових цін на оренду квартир - today.ua

Таку ситуацію прогнозує експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак.

За словами Берещак, нічого надзвичайного у нинішній ситуації зі зростанням цін на ринку орендованого житла немає. Це сезонне явище, яке повторюється рік у рік із невблаганністю фізичного закону. Втім, картину було трохи затушовано торік. Але це був перший рік війни, коли багато киян та мешканців інших великих міст покинули свої житла, і були готові здати свої порожні квартири за сущі копійки. Дехто здавав просто за комуналку.

Проте на другий рік війни українці переважно адаптувалися до військової загрози. І якщо ворожа артилерія не стоїть на околиці міста, то життя в ньому вже повернулося у розмірене русло. Багато місцевих жителів повернулися до столиці та інших міст. Крім того, там відродилося ділове життя, і туди потяглися іногородні жителі. До того ж, кінець-серпня та вересень – це час масового напливу до міст студентів, яким також десь треба жити.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Тому ринок орендованого житла у великих містах, і особливо в Києві, підбадьорився, і ціни на оренду стрімко пішли вгору. Проте вже незабаром ажіотаж, властивий початку осені, схлине, і в жовтні ситуація може кардинально змінитись: ціни на оренду квартир підуть на спад. Дуже великого спаду Вікторія Берещак не передбачає, але каже, що до 10% орендної вартості власники житла можуть скинути.

Ринок житла завмер в очікуванні нових цін на оренду квартир

"Оренда квартир в окремих регіонах впаде десь у діапазоні 5-10% від тієї ціни, що ми маємо зараз, тому що ажіотажний попит пройде", - прогнозує експерт.

При цьому зниження орендної вартості може бути й більшим, вважає Берещак. Це залежатиме від "прильотів" російських ракет на енергоструктурні об'єкти. Якщо попадань буде багато, і відключення електроенергії будуть тривалими, то попит на житло незмінно падатиме, а разом з ним і ціни.

Крім того, у разі тривалих відключень електроенергії можуть різко подешевшати квартири на верхніх поверхах київських висоток, оскільки їхнім мешканцям доведеться кілька разів на день підніматися пішки сходами багатоповерхівки.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Отже тим, хто планує орендувати житло, проте ще не встиг зняти собі квартиру, експерт радить почекати ще тиждень-другий. З початком жовтня "апетити" власників житла почнуть знижуватися, і тоді можна буде винайняти собі квартиру за нижчою ціною.

Нагадаємо, у Києві продають найдешевшу однокімнатну квартиру. За житло виставили ціну лише у 29 тисяч доларів. За мірками столиці, це дуже недорого.