З 1 січня держава не гарантуватиме вклади клієнтів Ощадбанку: до чого їм готуватися

Автор: Марченко Любов

З 1 січня майбутнього року держава юридично перестане бути гарантом вкладів клієнтів Ощадбанку. Замість цього в банку буде передбачений інший механізм забезпечення відшкодування грошей вкладників. Ощадбанк вступає до Фонду гарантування вкладів (ФГВФО). Що це означає, розбирався ресурс ubr.ua.

З 1 січня держава не гарантуватиме вклади клієнтів Ощадбанку: до чого їм готуватися   - today.ua

Процес входження в ФГВФО не відбудеться одномоментно, попередили в банку. Все-таки Ощадбанк дуже велика фінансова установа з величезним депозитним портфелем, тому перехід буде поступовим, і лише до кінця 2023 року банк зможе у повному обсязі виплачувати регулярні внески в цей фонд.

З 1 січня держава не гарантуватиме вклади клієнтів Ощадбанку: до чого їм готуватися

Що може змінитися для вкладників Ощадбанку?

Досі гарантом збереження вкладів клієнтів Ощадбанку, виступала держава, як власник цього банку. Однак тепер, коли гарант зміниться, держава де-юре знімає з себе відповідальність за гроші клієнтів. Але фактично все трохи інакше, пояснив юрист Олександр Ярецький.

Популярні зараз

Названо чотири категорії продуктів, які значно подорожчають взимку

Якщо не дай Боже трапиться так, що банк визнають неплатоспроможним (стукаємо по дереву, щоб цього не сталося), то вже з нового року набудуть чинності гарантії ФГВФО. Держава при цьому начебто нічого не зобов'язана відшкодовувати. Однак на практиці все може бути трохи інакше. Адже держава, як і раніше, є власником банку і тому вона не допустить банкрутства такої потужної фінустанови. Вона піде на докапіталізацію Ощадбанку, щоб не допустити його неплатоспроможності.

Тому, навіть при виникненні фінансових труднощів, Фонду гарантування вкладів навряд чи доведеться виплачувати втрачені вклади клієнтам Ощадбанку. Держава просто не допустить такої ситуації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Та якщо все ж таке станеться, що малоймовірно, то повернення грошей з ФГВФО простіше отримати, тому що процедура ця давно регламентована і детально описана законом. Що ж стосується повернення грошей від держави, то поки таких прецедентів не було. І не факт, що це вдасться зробити швидко, тому що відповідна процедура не виписана законом. Тобто, клієнти банку, які вклали в нього свої гроші, в будь-якому випадку залишаються у виграші. При цьому слід пам'ятати, що Фонд гарантує повернення вкладів лише в розмірі до 200 тисяч гривень.

Нагадаємо, Ощадбанк продовжив до 1 жовтня термін користування простроченими картками для своїх клієнтів, які є внутрішніми переселенцями. Але вже з 1 жовтня їхні  картки не будуть обслуговуватися. Користування простроченими картками було дозволено в зв'язку з епідемією коронавируса і карантином. Однак зараз нову картку можна замовити онлайн і отримати її в будь-якому відділенні банку.

Головне