З 1 січня в Україні піднімуть податки: кому доведеться платити більше

В Україні вже з 1 січня зростуть податки. При цьому у відсотках вони залишаються колишніми, виросте лише їхня абсолютна величина. Це обумовлено підвищенням мінімальної зарплати і розміру прожиткового мінімуму, пише видання obozrevatel.

З 1 січня в Україні піднімуть податки: кому доведеться платити більше - today.ua

Через підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму зростуть такі податки:

  1. Збільшиться мінімальний розмір Єдиного соціального внеску (замість 1100 гривень він стане 1320), який залежить від мінімальної зарплати;
  2. Виросте також єдиний податок для фізосіб-підприємців. Зокрема, для ФОПів першої групи, в яких він становить 10% від прожиткового мінімуму для працездатних громадян, він тепер буде 227 гривень замість 210,2. А ФОПам другої групи, які платять податок в розмірі 20% від мінімальної зарплати, доведеться платити 1200 гривень замість 944,6.
  3. Зміниться також розмір і порядок виплат податку на "зайву" нерухомість. Тепер кожен понаднормовий квадратний метр житла буде обходитися його власнику в 70,8 гривні замість колишніх 62,5. Нагадаємо, зайвою вважається вся житлова площа, яка перевищує 120 квадратних метрів в будинках і 60 квадратних метрів у квартирах.

З 1 січня в Україні піднімуть податки: кому доведеться платити більше

При цьому податок на нерухомість може бути змінений

Законодавці пропонують враховувати не так розмір житла, як його ринкову вартість. Пояснюють це тим, що вартість житла може бути різною в різних населених пунктах і навіть у різних мікрорайонах одного й того ж міста.

Наприклад, в Києві доводиться платити однаковий податок за квартири одного метражу, які знаходяться в центрі і де-небудь на околиці. При цьому їхня ринкова вартість відрізняється майже вдвічі. Те ж саме стосується і двох приблизно однакових за площею приватних будинків, один з яких знаходиться в елітному селищі під Києвом, а інший десь на задвірках Луганській області.

Тому законопроектом, зареєстрованим у Верховній Раді, пропонують зробити ставку податку на нерухомість в розмірі до 0,02% від оціночної вартості житла.

При цьому такий податок можна буде не платити пенсіонерам, ветеранам, малолітнім громадянам і недієздатним людям, але тільки в тому випадку, якщо ціна їхнього житла не перевищує встановлених розмірів. Так, для квартири це буде 300 мінімалок (в містах із населенням понад мільйон людей) і 100 мінімалок - в населених пунктах, де проживає менше мільйона громадян.

Для будинків законопроектом передбачено інші ціни. У містах-мільйонниках вартість будинку не повинна перевищувати 600 мінімалок, а в містах з населенням до мільйона осіб - 250 мінімалок.

Нагадаємо, українцям розповіли, хто може отримати пільгу зі сплати податку на нерухомість. До цієї групи входять соціально незахищені люди, а також ветерани війни та "чорнобильці".

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Наталя Могилевська показала перші прикраси зі своєї ювелірної колекції
Наталя Могилевська заінтригувала шанувальників новиною про запуск мерча, навіяного їй композицією і кліпом «Натусик». Артистка показала перші іменні п...
В Україні субсидії вже не встигають за комуналкою: усім державної допомоги не вистачить
Прості арифметичні порівняння і розрахунки показують, що в Україні субсидія дістанеться не всім, хто її потребує. З 1 січня в країні виросли тарифи на...
Батькова копія: Катерина Кухар здивувала знімками доньки
Катерина Кухар з чоловіком і дітьми закінчують свою казкову відпустку на райських островах. Зірка демонструвала красу вілли, в якій вона зупинилася з ...
Справжня дружба: Ані Лорак показала подругу, з якою підтримує відносини навіть на відстані
Ані Лорак все ще знаходиться в Києві й даремно часу не втрачає. Співачка репетирує свої пісні, працює над новою музикою, гуляє з мамою і зустрічається...
Який податок на житло доведеться українцям заплатити вже у цьому році
Незабаром українцям, які мають у своїй власності великогабаритну квартиру або будинок, потрібно буде платити податок на житло. Цьогоріч кожен “зайвий“...