З 1 січня заплановано відключення газу в квартирах без лічильників: до чого готуватися власникам

З 1 січня 2021 року мають відключити газ у квартирах, які досі не оснащені газовим лічильником. Така норма прописана в законі "Про забезпечення комерційного обліку природного газу". Видання ubr з'ясувало, чого очікувати і як діяти власникам квартир без газових лічильників уже в найближчому майбутньому.

З 1 січня заплановано відключення газу в квартирах без лічильників: до чого готуватися власникам - today.ua

Згідно з цим законом, раніше така норма була застосована до власників житла, яке опалюється за допомогою газу (йдеться про індивідуальне опалення, а не централізоване), і власників квартир, де встановлений бойлер. Зостались лише ті, хто використовує газ тільки в газовій плиті. Однак із січня майбутнього року має впасти і цей, останній, бастіон.

Щоправда, багато хто сподівався, що парламент перенесе цю дату, як уже одного разу переносив (спочатку це положення мало вступити в силу з 1 січня 2018). Однак 2020 рік добігає кінця, а перегляду закону у планах немає. Правда, на сайті Міненерго є законопроект, що пропонує перенести цю дату ще на два роки. Проте до кінця 2020 депутати вже точно не встигнуть його розглянути і прийняти.

З 1 січня заплановано відключення газу в квартирах без лічильників: до чого готуватися власникам Виходить, що за законом, вже з 1 січня всі, у кого досі немає лічильників, можуть залишитися без газу. Але це не так. Із числа потенційних невдах можна відразу викреслити тих мешканців, в яких є загальнобудинкові лічильники газу. Там усе чітко: в кінці місяця загальний показник розбивається на квартири пропорційно кількості мешканців, і таким чином здійснюється оплата за газ.

Тому в "підвішеному" стані опинилися лише жителі тих будинків, в яких немає таких лічильників. На сьогодні в Україні налічується 5-6 тисяч таких багатоквартирних будинків, в яких мешкає приблизно мільйон наших співгромадян.

От саме цьому мільйону і слід починати боятися. Втім, це може бути відкладений страх, адже до закінчення карантину все одно ніхто їх не чіпатиме. А карантину, судячи з усього, бути до весни, якщо не довше. А до того часу або законопроект, що припадає пилом в Міненерго, все-таки розглянуть і перенесуть дату відключення ще на два роки, або мешканці цих квартир все ж встигнуть обзавестися лічильниками, бо все одно нікуди від цього не подітися.

Нагадаємо, глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв звинуватив у високих тарифах на газ постачальників, які, позбувшись від державного регулювання, відразу розперезалися та підняли ціни на блакитне паливо.

ДЖЕРЕЛОubr.ua