З вересня в Україні різко зростає тариф на газ: готуємося вивертати кишені

Обіцяний Мінекономіки до кінця поточного року ціновий штиль на ринку газу скасовується. З вересня вартість газу різко зростає в ціні. Стрибок вартості блакитного палива стався на європейському ринку. А відповідно, зросте ціна на газ і для українських споживачів, з якими тепер компанія "Нафтогаз" не пов'язана спеціальними зобов'язаннями. До серпня такі зобов'язання обмежували зростання вартості газу для населення.

З вересня в Україні різко зростає тариф на газ: готуємося вивертати кишені - today.ua

Отже, вересневий газ вже відпускатимуть населенню за ціною 4,7 грн за кубометр. Причому, це ціна з ПДВ, але без вартості доставки газу. До цього показника кожен постачальник приплюсує ще й свою вартість доставки.

"Ті, хто купує газ за тарифом" Щомісячний ", тепер будуть знати вартість 1 куб. м блакитного палива до того, як почнуть його споживати. У вересні вона складе - 4,7 грн за куб. м з ПДВ (без вартості розподілу) ", - йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Якщо врахувати, що серпнева ціна на газ дорівнює 3,24 грн за кубометр, то за місяць блакитне паливо подорожчає на 45%.

З вересня в Україні різко зростає тариф на газ: готуємося вивертати кишені При цьому з вересня зростає і вартість середньомісячного тарифу на газ за тарифом "Річний". Нагадаємо, споживачі можуть вдатися до такої послуги, уклавши з "Нафтогазом" договір на поставку газу цілий рік за фіксованою ціною. Кажуть, що це буде вигідніше, ніж платити щомісяця за новим тарифом. Хоча хтозна: адже ціни будуть прив'язані до вартості на європейських газових хабах, а вона доволі непередбачувана і багато в чому може залежати від зовнішньополітичної складової.

Загалом, у річному тарифі теперішня ціна в 4,73 гривні теж зростає до 5,24 гривні за кубометр. Правда, перші два тижні вересня ще можна зафіксувати річну ціну - по 4,73 а далі, з 16 по 30 вересня, річний договір можна укласти тільки за тарифом 5,24.

При цьому "Нафтоназ" нагадує: з серпня в Україні ціна газу для населення залежить від ціни на європейському ринку. Чим вище вона буде там, тим вище і в нас. Зворотна залежність також повинна працювати. Вересневе підвищення вартості газу в Європі - традиційне, кажуть у "Нафтогазі". Воно пов'язане з наближенням опалювального сезону і, відповідно, з ростом попиту на паливо.

Крім того, українці, у яких відсутні лічильники газу, повинні пам'ятати: з нового року Міненерго різко підвищує норми споживання газу на одну людину. Вони виростуть майже втричі. Таким чином, уряд має намір стимулювати населення до встановлення лічильників газу.