Працівникові, який був змушений піти на самоізоляцію через коронавірус, повинні оплачувати час вимушеного простою. Хто і скільки зобов'язаний платити людині, яка перебуває в самоізоляції, пояснила виданню segodnya начальник управління фонду соціального страхування Світлана Зарубіна.
Єдина необхідна умова для того, щоб отримувати такі виплати - офіційне працевлаштування. Далі алгоритм дій простий. Потрібно відкрити лікарняний зі спеціальною позначкою.
"Лікар, який виписує цей листок, повинен від руки написати: код 11, ізоляція від COVID-19", - говорить Світлана Зарубіна.
При цьому ніякої роботодавець не має права вимагати від працівника писати заяву на відпустку за свій рахунок, бо це протизаконно.
Популярні зараз
Зеленський має задуматися про угоду щодо закінчення війни, - Трамп
Vodafone з 24 грудня збільшить тарифи на 70-120 грн, залишивши пакети послуг без змін
Водіям повідомили, коли в Україні з'являться платні дороги
У ЗСУ розповіли, чим забезпечують новобранців у навчальних центрах
Порядок оплати лікарняного при самоізоляції такий:
- перші п'ять днів простою оплачує роботодавець;
- починаючи з шостого дня, виплати йдуть з Фонду соціального страхування.
Правда, при цьому слід пам'ятати, що 100% зарплати на самоізоляції платять лише медикам. Усім решті за законом оплачують лише половину зарплати. Якщо ж ви хочете залишатися в самоізоляції і отримувати повну платню, то варто домовитися з працедавцем щодо роботи на віддаленій основі. Якщо, звичайно, специфіка вашої праці це дозволяє.
До речі, екс-міністр охорони здоров'я Уляна Супрун не радить при підозрі на коронавірус бігти відразу робити КТ. Таке обстеження хворого має призначати лише лікар, причому в разі крайньої потреби. Самим же не варто призначати собі таку діагностику, адже КТ передбачає дозу опромінення, яка може спровокувати онкологію.