Самоізоляція через коронавірус: скільки повинні виплачувати українцям на карантині

Працівникові, який був змушений піти на самоізоляцію через коронавірус, повинні оплачувати час вимушеного простою. Хто і скільки зобов'язаний платити людині, яка перебуває в самоізоляції, пояснила виданню segodnya начальник управління фонду соціального страхування Світлана Зарубіна.

Самоізоляція через коронавірус: скільки повинні виплачувати українцям на карантині - today.ua

Єдина необхідна умова для того, щоб отримувати такі виплати - офіційне працевлаштування. Далі алгоритм дій простий. Потрібно відкрити лікарняний зі спеціальною позначкою.

"Лікар, який виписує цей листок, повинен від руки написати: код 11, ізоляція від COVID-19", - говорить Світлана Зарубіна.

При цьому ніякої роботодавець не має права вимагати від працівника писати заяву на відпустку за свій рахунок, бо це протизаконно.

Самоізоляція через коронавірус: скільки повинні виплачувати українцям на карантині

Порядок оплати лікарняного при самоізоляції такий:

  • перші п'ять днів простою оплачує роботодавець;
  • починаючи з шостого дня, виплати йдуть з Фонду соціального страхування.

Правда, при цьому слід пам'ятати, що 100% зарплати на самоізоляції платять лише медикам. Усім решті за законом оплачують лише половину зарплати. Якщо ж ви хочете залишатися в самоізоляції і отримувати повну платню, то варто домовитися з працедавцем щодо роботи на віддаленій основі. Якщо, звичайно, специфіка вашої праці це дозволяє.

До речі, екс-міністр охорони здоров'я Уляна Супрун не радить при підозрі на коронавірус бігти відразу робити КТ. Таке обстеження хворого має призначати лише лікар, причому в разі крайньої потреби. Самим же не варто призначати собі таку діагностику, адже КТ передбачає дозу опромінення, яка може спровокувати онкологію.

ДЖЕРЕЛОsegodnya