Член правлячої фракції "Слуга народу" і глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заговорив про зниження податків на зарплату. Парламентарій допускає, що таке стане можливим із 2022 року. Своїми міркуваннями головний куратор вітчизняного бюджету поділився в ефірі телеканалу "Україна 24".
Данило Гетманцев вважає, що зараз знижувати податок на зарплату не можна. Україна має пройти цей смутний час епідемії та карантину з існуючими цифрами податків. Зараз що-небудь чіпати не можна, адже економічне становище країни і так нагадує картковий будиночок. Проте, коли країна подолає коронакризу, можна буде переглянути деякі цифри - аби розвантажити тих, хто чесно платить податки, і змусити платити тих, хто ухиляється.
"Я переконаний, що з сьогоднішнім рівнем оподаткування доходів ми повинні пройти цю кризу. Надалі, я переконаний в тому, що ми повинні розглянути можливість зменшення навантаження на фонд оплати праці, щоб вивести в білу зарплати. Одночасно необхідно унеможливити ухиляння від сплати податків з зарплати через сплату єдиного податку ", - поділився своїми міркуваннями Гетманцев.
Він переконаний: якщо цей задум вдасться втілити, українська економіка отримає потужний імпульс для розвитку.
"У нас вже є відповідні розробки ..., - заявив нардеп і тут же уточнив: - Але це треба робити з 2022 року".
Тим часом, незважаючи на складний нинішній рік, податкові надходження від підприємців у цьому році все ж зросли. Так, у листопаді нинішнього року до бюджету надійшло сумарно 25,367 млрд гривень єдиного соціального внеску (ЄСВ). А рівно рік тому, в листопаді 2019, аналогічний показник становив 23,227 млрд гривень. Тобто, надходження зросли більш ніж на 2 мільярди гривень.
Та й у цілому за майже рік показник вище, ніж був у минулому році. Зокрема, з січня по листопад 2020 року сумарно надійшло 261,851 млрд гривень, тоді як за той же період минулого року скарбниця поповнилася лише на 246,483 млрд гривень.
Нагадаємо, під завісу минулого тижня Верховна Рада прийняла закони, які допоможуть бізнесу вижити в карантин. Зокрема, передбачена одноразова виплата компенсації підприємцям, які постраждають від простою. Деяким бізнесменам спишуть податковий борг, а деяким дадуть право скористатися податковими канікулами. Крім того, підприємцям першої групи не потрібно буде платити ЄСВ з грудня 2020 року по травень 2021.