Соціальна допомога замість пенсії: українцям розповіли, як не залишитися без грошей тим, у кого не вистачає стажу

Автор: Марченко Любов

Не всі українці, на жаль, після досягнення 60 років можуть піти на пенсію. Тим, у кого немає необхідного страхового стажу, пенсію не призначають. Але ж сьогодні багато наших співгромадян змушені працювати неофіційно, і відповідно, не матимуть права на пенсійне забезречення. Для таких громадян уряд прийняв рішення про надання тимчасової соціальної допомоги (з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року.

Соціальна допомога замість пенсії: українцям розповіли, як не залишитися без грошей тим, у кого не вистачає стажу - today.ua

Однак і таку тимчасову допомогу можуть отримати не всі. Для цього одержувачі допомоги мають відповідати двом обов'язковим критеріям:

  • страховий стаж у них має бути не нижче 15 років;
  • виплата грошей буде можлива лише після досягнення ними віку, з якого вони мають право на неї.

Для того, щоб отримати таку допомогу, людям, які не мають потрібного пенсійного стажу, потрібно звернутися в органи соцзахисту. Звертатися не обов'язково за місцем прописки, можна і за місцем фактичного проживання.

До заяви, яка подається в соцзахист, потрібні такі документи:

  • посвідчення особи, а також ІПН (ідентифікаційний код);
  • довідку про той страховий стаж, який у вас є (її повинен видати Пенсійний фонд не пізніше ніж через 5 днів після вашого запиту);
  • декларацію про доходи та майно за останні півроку (в ній враховуються доходи всіх членів сім'ї);
  • якщо ця тимчасова допомога оформляється не за адресою прописки, а за адресою фактичного проживання, то потрібно ще довідку з місця прописки, що ви не зверталися за такою ж допомогою там.

Розмір такої допомоги може бути різним

Його обчислюють, як різницю між прожитковим мінімумом для осіб непрацездатного віку і середнім доходом на одного члена вашої родини за останні 6 місяців (він обчислюється шляхом ділення сукупного доходу всіх членів сім'ї на їхню кількість).

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

При цьому зрозуміло, що максимальний розмір такої допомоги може дорівнювати прожитковому мінімуму (якщо людина, яка звернулася за допомогою, проживає одна і більше ніякого доходу нізвідки не має).

Перерахунок такої допомоги проводиться кожні півроку з урахуванням можливих змін майнового стану одержувача і доходів членів його сім'ї.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, максимальний розмір соціальних виплат у 2020 році становить:

Соціальна допомога замість пенсії: українцям розповіли, як не залишитися без грошей тим, у кого не вистачає стажу Нагадаємо, в Україні перевірять пенсіонерів, які відмовляються отримувати пенсію на банківську карту.