Соціальну допомогу усіх видів тепер призначатимуть по-новому: органи соцзахисту вже нікого не приймають

В Україні змінилася система оформлення всіх видів соціальної допомоги для населення. Тепер для надання соціальної допомоги потрібно звертатися не до органів соцзахисту населення, а в місцеві органи влади.

Соціальну допомогу усіх видів тепер призначатимуть по-новому: органи соцзахисту вже нікого не приймають - today.ua

Це нововведення регламентовано Постановою Кабміну № 1035 за 2020 рік. Згідно з цим документом тепер заяви на надання різних видів соціальної допомоги приймаються або в Центрах надання адміністративних послуг, або посадовими особами виконавчих органів місцевих рад.

Таким чином, при кожній місцевій раді має бути створений орган, який займатиметься питаннями соціального захисту населення ОТГ, в тому числі і питаннями надання субсидії, а також ще 67 видів соціальної допомоги.

Районні управління соцзахисту поступово відходять від цієї функції. З початку цього року вони припинили особистий прийом громадян з питань надання соціальної допомоги.

З 1 січня органи соцзахисту районних держадміністрацій приймають документи для надання соціальної допомоги тільки поштою або в електронному вигляді. Соціальну допомогу усіх видів тепер призначатимуть по-новому: органи соцзахисту вже нікого не приймають З 1 березня 2021 року всі заяви, що стосуються соціальної допомоги, будуть прийматися ЦНАП або виконавчими органами місцевої влади і там же, на місцях, формуватимуть електронні справи на кожного одержувача соціальної допомоги. Далі, вже у цифровому форматі, вони передаються до відповідних органів виконавчої влади в районах.

Тоді ж, з 1 березня, всі ОТГ мають приєднатися до платформи "Соціальна громада", яка спеціально розроблена для взаємодії ОТГ з відповідними органами соцзахисту населення укрупнених районних адміністрацій.

Що стосується міст обласного значення, що мають свої міськради і міськвиконкоми, то для жителів цих міст нічого не змінюється. Процедура оформлення соціальної допомоги залишається незмінною.

Нагадаємо, в 2021 році ряди одержувачів субсидій зрідіють. Держава затіяла прискіпливу верифікацію усіх, хто претендує на субсидію або вже отримує її, та обіцяє відсіяти всіх, хто отримував її незаконно.

ДЖЕРЕЛОnewday.kherson.ua