Комуналка в Україні подорожчала: на скільки зростуть ціни для населення

У зв'язку з підвищенням тарифів на енергоносії комуналка в Україні неминуче зросте в ціні. Фахівці підрахували, на скільки в середньому дорожче стануть комунальні послуги для кожної української сім'ї.

Комуналка в Україні подорожчала: на скільки зростуть ціни для населення - today.ua

Координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко розповіла, що через подорожчання ціни на газ та електроенергію, зросте вартість практично всієї комуналки. Адже газ в основному використовують при опаленні будинків і підігріві води. Отже, величина тарифів на опалення і гарячу воду неминуче зросте.

Крім того, вищий тариф на електроенергію потягне за собою подорожчання холодної води. Адже все насосні станції водоканалів живляться за рахунок електроенергії.

Комуналка в Україні подорожчала: на скільки зростуть ціни для населення Тетяна Бойко каже, що за підрахунками фахівців цьогоріч комуналка для українців буде обходитися дорожче на третину. Звичайно, у кожної сім'ї свої витрати, однак те, що комуналка подорожчає для кожної сім'ї - безперечно.

Що стосується електроенергії, то там цифри зростання можуть бути ще відчутніші. Міненерго скасувало пільговий тариф на першу сотню кіловат, який становив 90 копійок, і тепер вся енергія коштує по 1,68 гривні. Водночас, багатьом українським сім'ям вдавалося обмежувати своє споживання електрики саме 100 кіловатами. Тобто, для них вартість електроенергії збільшилася майже вдвічі.

А в цілому, враховуючи електричну і газову складову у вартості комуналки, її величина виросте на третину.

Нагадаємо, тарифи на опалення в Україні зросли приблизно в півтора рази. Постачальники тепла вже опублікували свої ціни.