Фахівці порівняли витрати на опалення житла газом, електрикою та дровами: що вигідніше

Автор: Марченко Любов

Мешканці багатоквартирних будинків великого вибору в джерелі опалення не мають. Хоча й у цьому випадку можливі варіанти. А ось власники приватних будинків можуть обирати спосіб опалення житла: дрова, газ чи електрику.

Фахівці порівняли витрати на опалення житла газом, електрикою та дровами: що вигідніше - today.ua

Кожен із цих енергоносіїв має як свої переваги, так і недоліки. Звичайно, якщо ви не обмежені у фінансах, то робити вибір набагато простіше. Однак усе нижчевикладене для тих, хто змушений рахувати кожну копійку, особливо зараз – під час війни.

Отже, фахівці порівняли, який спосіб опалення житла є найменш затратним.

Дрова

Дрова – найдавніше джерело тепла, відоме людству ще з часів печерного проживання. Вже тоді наші далекі пращури заготовляли хмиз і розпалювали вогонь у печері, щоби хоч трохи зігрітись у зимову холоднечу.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Зараз у кожної сім'ї "печера" своя, проте принцип використання теплоносія залишився той самий. Ви підпалюєте дрова в котлі або в печі, і вони горять, віддаючи тепло. При опаленні житла дровами дуже важливим є сорт деревини, адже калорійність різних порід дерев може відрізнятися в рази.

Найвища тепловіддача – від твердих порід, наприклад, від дуба. Однак і вартість таких порід набагато вища. Тому краще купувати не колоті дрова, а деревину в колодах. Це буде набагато дешевше. Звичайно, якщо є кому потім ці колоди розрубати.

Перевага опалення дровами – в енергонезалежності. Ви не залежите від відключень електроенергії та від можливого припинення постачання газу. Недолік – у тому, що за вогнем у печі потрібно наглядати: вчасно підкинути дров і стежити, щоби сім'я не надихалася чадного газу.

Фахівці порівняли витрати на опалення житла газом, електрикою та дровами: що вигідніше

Газ

Якщо до житла підведено природний газ, це відразу знімає багато проблем. Не треба клопотати, де роздобути дрова чи інше тверде паливо, і не слід стежити за грубкою. Досить розпалити котел, і можна про подальше не турбуватися.

Отже, якщо ви будуєте новий будинок у місці, де є газові комунікації, то найкраще подбати і про газове опалення в новому домі. Хоча про всяк випадок можна обладнати і дров'яну піч – як альтернативний варіант.

Якщо ж газових комунікацій поблизу немає, краще розглядати інший варіант опалення. Бо отримання дозвільних документів на підведення газу до будинку займе чимало часу, а сам процес - чимало грошей.

Електрика

Електроопалення будинку, звичайно, найпростіший спосіб, а також найбільш екологічно чистий і безпечний. Однак на сьогодні це найдорожчий спосіб обігріву житла. А якщо врахувати, що тарифи на електроенергію безперервно зростають, то треба бути дуже заможними людьми, щоби опалювати великий будинок електрикою.

Звичайно, можна трохи скоротити витрати, використовуючи зонний лічильник. Однак докорінно проблеми це не вирішує.

До того ж, сьогодні є ще одна велика небезпека – регулярні відключення електрики через ракетні обстріли. Причому саме в опалювальний сезон. Тому розглядати електроопалення як альтернативу іншим видам обігріву житла можна. А от вдаватися до нього як до основного, мабуть, сьогодні не варто.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, якщо оцінювати способи опалення за трьома критеріями – доступність, зручність у використанні та економічність, то на сьогодні найбільш прийнятне газове опалення. Але якщо з його облаштуванням є складнощі, або ж ви проживаєте в місцевості, де легко доступні дрова, то можна опалення дровами також обрати як основний спосіб обігріву вашого будинку.

Нагадаємо, напередодні опалювального сезону лісгоспи відновили ціни на дрова. Покупці можуть вибрати для себе прийнятний варіант на сайті ДроваЄ.