Стало відомо, якою буде мінімалка в Україні через три роки

Автор: Марченко Любов

Мінекономрозвитку опублікувало прогнози щодо мінімальної зарплати на найближчі три роки. Таким чином, стало відомо, якою буде мінімалка у 2024 році.

Стало відомо, якою буде мінімалка в Україні через три роки - today.ua

Зростання мінімальної зарплати, мабуть, найгостріший момент в дискусіях економістів. Одні кажуть, що зростання мінімалки негативно впливає на бізнес. Мовляв, бізнесменам важко в нинішніх умовах платити більші податкові відрахування.

Інші впевнені, що піднімати мінімалку можна і потрібно. Адже в нашій країні і так багато людей живуть за межею бідності. Піднявши їм зарплату, держава не тільки підвищує їхній добробут, але й стимулює купівельну спроможність громадян, що буде стимулювати попит, а отже, і підйом економіки країни.

Стало відомо, якою буде мінімалка в Україні через три роки Поки в українському уряді друга ідея переважає. Таким чином, тільки у поточному, 2021, році очікується дворазове підвищення мінімалки. Перший раз її підвищили з 1 січня - до 6000 тисяч гривень. А вдруге вона виросте у грудні - до 6500. Таким чином, середньозважена ціна мінімалки за рік становитиме 6042 гривні.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Надалі, прогнозує Мінекономрозвитку, мінімалка щороку зростатиме на 7-10%, і до 2024 року вона становитиме близько 7665 гривень.

Нагадаємо, за грудень минулого року середня зарплата в Україні склала 14 179 гривень. Це на 1915 гривень вище, ніж було у грудні 2019. Втім, економісти визнають, що цей показник необ'єктивний. Адже розкид за посадами і за регіонами занадто високий. І зрозуміло, що зарплата київських топ-чиновників в сотні разів вища, ніж у звичайних роботяг у регіонах. А в середньому виходить не так уже й мало.