Стало відомо про вилучення квартир за борги та іншого майна під час війни

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну, суди продовжують ухвалювати рішення про стягнення боргів. Зокрема, вилучення квартир за борги, а також відчуження машин та іншого майна боржників залишаються в арсеналі засобів, до яких змушена вдаватися виконавча служба.

Стало відомо про вилучення квартир за борги та іншого майна під час війни - today.ua

Про це розповів заступник міністра юстиції України з виконавчої служби Андрій Гайченко.

"Щодо автомобілів та нерухомості, ми на загальних підставах… здійснюємо", - поділився чиновник.

На сьогодні в Україні налічується близько 2,5 млн боржників, за якими відкрито виконавчі провадження. Приблизно стільки ж їх було до війни. За одними справи закриваються у зв'язку з виконанням рішення суду, за іншими відкриваються. Тобто це число залишається приблизно стабільним, каже Андрій Гайченко.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Частині споживачів тарифи на електроенергію підвищують вже з 1 червня: оприлюднено нові цифри

При цьому є певні категорії громадян, з яких до кінця війни не стягуватимуть боргів. Зокрема, йдеться про військовослужбовців. Крім того, на час війни пом'якшено боргові вимоги щодо комунальних послуг. Але загалом машина стягнень коштів із боржників не зупиняється й у воєнний час.

Стало відомо про вилучення квартир за борги та іншого майна під час війни

"Якщо це звичайні борги, або якщо людина накопичила стільки несплачених адмінштрафів, що для цього потрібно забрати машину чи квартиру, так, ми це можемо зробити, і ми це робимо", - повідомив заступник міністра юстиції.

При цьому, з урахуванням складного воєнного часу, держава залишила боржникам можливість використати щомісяця з одного із заарештованих рахунків по 13 400 гривень, зазначив чиновник.

Наразі до Верховної Ради урядом внесено законопроект про цифровізацію виконавчого провадження. Якщо його ухвалять, то в рахунок сплати непогашених боргів підуть депозитні рахунки громадян.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На вимогу судового виконавця банк зобов'язаний буде заарештувати депозитний рахунок вкладника та відправити з нього гроші в рахунок погашення боргу, попередньо повідомивши власника рахунку про суму, яка на ньому є.

Нагадаємо, українці масово скаржаться на блокування пенсійних карток за борги. Громадянам розповів, як вони можуть отримати доступ до своїх грошей.