Today.ua

Стали відомі ціни на оренду квартир у Німеччині: де вигідніше винайняти житло українським біженцям

Ціни на оренду квартир у Німеччині доволі відчутно відрізняються за містами. Вартість оренди, звичайно ж, залежить від самого житла, а також від того, чи будете ви знімати цілу квартиру, чи одну кімнату. Крім того, на орендарів чекають додаткові виплати, яких уникнути не вдасться.

Зараз у Німеччині перебуває найбільша кількість українських біженців. Багато хто з них уже знайшов роботу в цій країні, проте є і ті, хто існує на соціальну допомогу. Втім, і для тих, і для інших питання оренди житла стоїть надзвичайно гостро, оскільки в Німеччині, як і майже всюди в Європі, орендоване житло коштує недешево. Проте українські біженці, які опинилися в цій країні, змушені йти на такі витрати, оскільки безкоштовне житло випадає лише небагатьом приїжджим із найменш соціально захищених. Інші - повинні самі подбати про дах над головою.

Слід сказати, що орендоване житло надзвичайно популярне не тільки у приїжджих, а й у самих німців. Більшість (57%) корінних громадян проживають на орендованих квартирах, і лише 43% - у куплених ними квартирах чи будинках.

Ціни на оренду квартир залежать від міста та від близькості до його центру

Згідно з найсвіжішими даними сервісу Numbeo, середні ціни на оренду квартир у великих містах Німеччини виглядають так:

При цьому у шести найбільших містах країни вартість оренди однокімнатної квартири буде в середньому такою:

Які мають бути додаткові витрати

Окрім орендної плати, на квартиронаймачів чекають ще й додаткові витрати, яких ніяк не вдасться уникнути.

Оплата комуналки. Як і у нас, в Україні, комунальні витрати не входять до орендної плати. Тобто, електроенергію, газ, вивіз сміття та водопостачання доведеться оплачувати окремо. Для квартири площею 85 кв.м середня вартість комунальних витрат становитиме приблизно 246 євро на місяць. Що цікаво, у різних містах Німеччини тарифи на комуналку приблизно однакові на відміну від вартості самої оренди.

Договір про оренду. Орендарі житла у Німеччині мають укласти договір. Це коштуватиме ще 35 євро на місяць.

Податок на радіо та телебачення. Цей податок платять у Німеччині всі домогосподарства – незалежно від того, користуються вони теле- та радіоприймачами чи ні. Розмір податку становить 18,36 євро на місяць.

Депозит за квартиру. Це своєрідна заставна ціна на випадок псування майна. Її платять усі квартиронаймачі в обов'язковому порядку. Сума депозиту дорівнює від 1 до 3 місячних платежів за оренду квартири. Тобто, якщо ви винайняли квартиру за 1000 євро, то вам доведеться внести депозит у розмірі 1000 – 3000 євро.

Якщо на момент вашого виселення з квартирою все гаразд, і власник не має жодних претензій до вас щодо псування майна, депозит вам повертають на вашу банківську картку.

Тобто, щоб винайняти в Німеччині навіть скромну квартиру, потрібно мати стартовий капітал, принаймні, 3 тисячі євро. Зі скромнішими грошима зняти житло буде неможливо.

Нагадаємо, вартість оренди квартир в Україні, звичайно, набагато нижча. Однак і заробітки в Україні із німецькими не порівняти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ