Субсидію залишать не всім: в Україні ретельно перевірять власників елітного житла

В Україні влаштують ретельну перевірку власникам елітного житла, які отримують або претендують на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Перевірку проводитимуть в три етапи:

Субсидію залишать не всім: в Україні ретельно перевірять власників елітного житла - today.ua
  • перед призначення субсидії;
  • під час її отримання;
  • протягом трьох років після припинення виплати.

Якщо перевірка підтвердить, що людина отримує допомогу від держави безпідставно, то таку субсидію вимагатимуть повернути. З тих, хто не поверне гроші добровільно, їх стягнуть через суд.

Чому вирішили "прошерстити" власників елітного житла

Наявність житлової площі в елітному будинку апріорі свідчить, що власник цього житла не бідний і в змозі заплатити за комунальні послуги в своїй квартирі повну ціну. Однак насправді це не так. Багато власників заповітних квадратних метрів в елітних будівлях центру столиці та інших великих міст є одержувачами субсидій.

Субсидію залишать не всім: в Україні ретельно перевірять власників елітного житла Зокрема, в знаменитому київському будинку "із зіркою", розташованому на вулиці Хрещатик, 25, цілих тринадцять сімей є одержувачами субсидії. Вартість тутешніх квартир стартує з 8 мільйонів гривень. І при цьому в їхніх власників, виявляється, немає грошей, щоб оплатити комунальні послуги. Втім, цей факт можна пояснити тим, що багато тутешніх власників квартир мешкають у будинку вже давно і отримали право на володіння житлом ще в ході безкоштовної приватизації у 90-і роки. Тобто, факт володіння таким житлом аж ніяк не означає, що всі вони поголовно багаті.

А ось що стосується власників квартир в дорогих новобудовах, то тут вже зовсім інше питання. Виходить, що зовсім недавно у власників цих квартир знайшлися сотні тисяч доларів, щоб купити собі житло в новобудові, а ось на оплату комунальних послуг грошей не вистачає ніяк.

В Європі людина, що має власне житло, не може розраховувати на субсидію від держави. Якщо вона не в змозі оплачувати утримання цього житла, то змушена його продати і переїхати в більш скромне.

Причина - в тіньових заробітках

Зрозуміло, що джерело такого парадоксу потрібно шукати в прихованих доходах українців. У нас в країні багато людей легально отримують лише мінімальну зарплату. Однак при цьому в конверті мають ще дві-три мінімалки. При цьому такі люди нерідко звертаються за субсидією. А ще, на сайтах, які пропонують оренду квартир, можна зустріти оголошення про здачу житла, на яке оформлена субсидія. Хоча на квартири, які здаються в оренду, субсидія не оформлюється.

Таким чином, держава хоче відсікти від тих українців, які отримують субсидії на законних підставах, тих, хто може без проблем оплачувати комуналку.

Нагадаємо, українцям розповіли, як і до якої дати можна оформити субсидію. Це можна зробити ще до 15 грудня. Причому всі необхідні документи можна подати дистанційно.

У Мінсоцполітики розповіли, хто не отримає субсидію в 2021 році
У новому 2021 році змінилися правила звернення за субсидіями та іншими соціальними виплатами. Крім того, держава посилила вимоги до одержувачів субсид...
Вимагають газ по 2 гривні: українці вийшли на вулиці і штурмують обладміністрації
Тарифний майдан, що почався ще до нового року у райцентрі Лубни на Полтавщині, поступово вихлюпнувся на вулиці інших міст України. Сьогодні люди вийшл...
“Свати“ залишив ще один актор: кого більше не побачать глядачі
Сьомий сезон популярного серіалу “Свати“ втрачає акторів. Основний зірковий склад залишається стабільним, але актори других ролей з різних причин відм...
Потап раскритиковал Настю Каменских за ее многочисленные селфи: на Мальдивах становится скучно
Настя Каменских активно ведет «репортаж» из своего сказочного отпуска на Мальдивах. В социальных сетях артистка рассказывает чуть ли не о каждом своем...
Біткоїну - кінець: швейцарський банк попередив про повне знецінення криптовалюти
На фоні безпрецедентного зростання вартості біткоїна швейцарський банк UBS розіслав своїм клієнтам несподіване попередження: вже у найближчому майбутн...