Тариф на електроенергію підвищать іще вдвічі: коли чекати на нову ціну

Автор: Марченко Любов

Вже в липні українці оплачують електрику за новим тарифом. У підсумку, суми в платіжках зросли приблизно на 80%. Однак це не останнє підвищення тарифу на електроенергію. Його збільшать ще приблизно вдвічі.

Тариф на електроенергію підвищать іще вдвічі: коли чекати на нову ціну - today.ua

Про те, що нинішній тариф на електроенергію, як і раніше, залишається збитковим, заявили в Міненерго.

Незважаючи на червневе підвищення тарифу на електроенергію, він все одно залишається дотаційним. Насправді, ринкова вартість електрики має бути принаймні вдвічі вищою. По суті всі побутові споживачі електрики користуються електроенергією за пільговим тарифом. Просто розмір пільги став трохи меншим, каже голова Міненерго Герман Галущенко.

Уряд змушений був вдатися до підвищення тарифу на електроенергію для населення, щоби вкласти гроші у відновлення енергосистеми.

Популярні зараз

ПриватБанк та monobank встановили обмеження на грошові перекази між картками

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Росіяни після окупації Авдіївки продовжили наступ: Путін назвав 5 стратегічних напрямків

"Підвищення цін на світло було необхідністю, адже всі розрахунки говорили про неможливість повноцінного відновлення системи до зими, проведення ремонтної кампанії та підтримки енергогенерації", - пояснив очільник Міненерго.

Втім, енергосистему все ж таки не встигнуть повністю відновити до початку опалювального сезону. Це стало очевидним вже до середини літа, і про це вже заявляють самі енергетики, які займаються відновленням. Очевидно, тут справа не лише в наявності коштів на відновлення, а й у наявності трудових ресурсів.

Тариф на електроенергію підвищать іще вдвічі: коли чекати на нову ціну

Для відновлення всіх пошкоджених об'єктів не вистачає спеціалістів. По-перше, обсяг пошкоджень надто великий. По-друге, багатьох працівників енергокомпаній забрали на фронт, адже бронь дають далеко не всім.

Незважаючи не це, енергетики все ж таки обіцяють зробити до осені все можливе, щоб енергосистема була міцнішою. Однак не можна забувати, що РФ також накопичує до осені ракети, щоб із новою силою вдарити по українській енергоструктурі. Тому нових пошкоджень навряд чи вдасться уникнути. Енергетики вже попередили українців, що майбутній опалювальний сезон може виявитися набагато важчим за торішній.

Проте уряд обіцяє, що ми його переживемо з тим тарифом на електроенергію, який зараз є – 2,64 грн/кВт-год. Герман Галущенко заявив, що новий тариф на електроенергію можуть виставити населенню не раніше березня 2024 року, найімовірніше - вже після березня. Таким чином, до кінця березня українці житимуть із тим тарифом, що є.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому поки що невідомо, як платитимуть за електроенергію домогосподарства, які користуються електричним опаленням. Адже для багатьох сімей нові витрати на електрику можуть стати непідйомними.

Нагадаємо, за словами Германа Галущенка, "тарифний удар" держава компенсуватиме субсидіями найбільш незахищеним сім'ям. Однак проблема в тому, що далеко не всі незаможні сім'ї отримують субсидію.