Тариф на газ в Україні зріс двічі: піднялася ціна і вартість доставки

Автор: Марченко Любов

Тариф на газ в Україні з 1 січня зріс за двома складовими: і за сам газ, і за його розподіл. Причому, якщо постачальника газу українці можуть вільно міняти, обираючи того, в якого найбільш прийнятні умови, то розподільника газу (фактично облгаз) змінити неможливо.

Тариф на газ в Україні зріс двічі: піднялася ціна і вартість доставки - today.ua

Таким чином, споживачам доведеться платити облгазам за тими тарифами на газ, які встановлені ними і схвалені НКРЕКУ. Нацкомісія схвалила підвищення тарифів на газ для 20 газорозподільних компаній з 22, пише epravda.

Зокрема, в підприємстві "Київоблгаз" тариф на газ зросте з 0,81 грн до 1,55 грн за кубометр (без ПДВ), у "Київгазі" - з 0,28 грн до 0,32 грн, в "Одесагазі" він виросте з 0,79 грн до 0,89 грн, в "Полтавагазі" - з 1,09 грн до 2,07 грн, в "Херсонгазі" - з 0,94 грн до 1,8 грн, в "Луганськгазі" - з 0,92 грн до 1,13 грн за кубометр.

Тариф на газ в Україні зріс двічі: піднялася ціна і вартість доставки Таким чином, з січня тарифи на газ (за його розподіл) будуть такими: Тариф на газ в Україні зріс двічі: піднялася ціна і вартість доставкиТариф на газ в Україні зріс двічі: піднялася ціна і вартість доставки Розподільні компанії (облгази) пояснюють підвищення тарифу на газ тим, що в 2015-2019 роках, коли діяли спеціальні зобов'язання по вартості газу, облгази недоотримали значну частину виручки. Зараз вони цю недоотриману виручку намагаються частково компенсувати.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Нагадаємо, на Полтавщині, через необґрунтовані підвищенн тарифів на газ, мешканці кількох міст вийшли на майдан.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас зросли тарифи на газ і в усіх 55 постачальників, які працюють на ринку природного газу. Вони прив'язують вартість свого товару до енергоринку. Тобто, чим дорожче коштує газ на європейському хабі, тим дорожче він буде і в Україні. При цьому різниця в цінах від різних постачальників доволі висока. Тому споживачі нерідко прагнуть змінити компанію-постачальника газу.

Однак при зміні постачальника не все виходить гладко. Нерідко облгази, які розділились на дві складові і взяли на себе функції як постачання, так і розподілу газу, ставлять палиці в колеса споживачам, що хочуть купувати газ в іншого продавця. Способів приструнити надто норовливого клієнта є немало. І газопостачальники вдало ними користуються.