Тарифний майдан, що почався ще до нового року у райцентрі Лубни на Полтавщині, поступово вихлюпнувся на вулиці інших міст України. Сьогодні люди вийшли на протести проти грабіжницького підвищення тарифів у Полтаві і Житомирі.
У Житомирі протестувальники "взяли" адмінбудівлі
Причому житомиряни вже втретє виходять протестувати проти тарифів. Сьогодні жителі міста зібралися на пікет компаній "Житомиргаз" та "Жітоміргаззбут". Потім вони попрямували до "Житомиробленерго". А завершилася акція протесту візитом в адміністративні будівлі: "взяттям обласної ради", а згодом і міськради.
Усюди і до всіх питання одне: доки влада і комунальні монополісти будуть кошмарити людей грабіжницькими тарифами?
В облраді дорогу учасникам протесту намагалися перепинити поліцейські. Однак правоохоронці швидко піддалися тиску натовпу, і їм довелося, вступившись, пропустити людей у малу залу, де як раз засідала президія облради. Все пройшло толерантно, що, втім, не завадило деяким ЗМІ вже охрестити "взяття" Житомирської облради "лайтовим захопленням Капітолію".
У міськраді, куди згодом навідалися протестувальники із тарифного майдану, влада також продемонструвала зворушливе єднання з народом. До учасників тарифного майдану, які зайняли сесійну залу, прийшли заступники міського градоначальника, які також висловили своє негативне ставлення до підвищення тарифів на комунальні послуги.
У Полтаві люди перекрили дороги
У свою чергу, полтавчани, які вийшли на тарифний майдан, вдалися до апробованого способу протесту: вони перекрили дві автодороги.
У Києві учасники тарифного майдану висунули загальні вимоги до влади
Вийшли на свій тарифний майдан і жителі української столиці. Їх вимоги були більш структурованими і чіткими. Зокрема учасники київського майдану висунули такі вимоги:
- реальне зниження тарифів на енергоносії з ініціативи президента, глави Кабміну, НАК "Нафтогаз" і НКРЕКУ;
- скасування постанови Кабміну №1325, яка підвищує вартість електроенергії для побутових споживачів;
- початок процесу повернення у власність територіальних громад газотранспортних і газорозподільних мереж;
- відкликання законопроекту №3613, який передбачає узаконений рекет за комунальні борги.