До закінчення опалювального сезону тарифи на газ для населення залишатимуться незмінними. Але вже із травня 2024 року вартість газу можуть підвищити. Однак найбільш стрімке підвищення вартості газу чекає на українців після війни. Найбільше воно вдарить по домогосподарствах з індивідуальними котлами.
Чому так може статися, розповів президент міжгалузевої асоціації "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук.
На думку Блащука, після війни зростання тарифів на газ для населення неминуче. Власне, і влада не заперечує, що після скасування воєнного стану комуналка суттєво подорожчає.
При цьому Нафтогаз все ж таки продаватиме газ для виробників тепла (підприємств ТКЕ) за нижчими цінами. Таким чином, поступово ціна на газ для населення може стати у кілька разів вищою, ніж тариф на газ для підприємств ТКЕ.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
В цих умовах у виграші будуть ті домогосподарства, які опалюються централізовано від підприємств ТКЕ. А тим, хто перейшов на індивідуальні газові котли, доведеться оплачувати газ за набагато вищими цінами, які будуть встановлені для населення.
"У нас руйнують центральне теплопостачання: „давайте в кожній квартирі поставимо котел". І людям не кажуть, що коли закінчиться війна, то ціна газу для населення буде в кілька разів вищою, ніж для теплопостачальних підприємств", - заявив президент "Укртеплокомуненерго".
На сьогодні тарифи, за якими купує газ більшість населення, і тарифи для комунальних підприємств мало відрізняються один від одного. Хоча різниця все ж таки є: населення вже платить більше – по 7,96 грн за кубометр, а підприємства ТКЕ – по 7,4 грн. Однак після війни ця невелика різниця може перетворитися на прірву.
"Мають бути дві ціни — оптова і роздрібна. За оптовою повинні закуповувати газ тепловики, а за роздрібною — купувати населення. А роздрібна ціна завжди вища за оптову. Ось економічна модель, яка має бути",— переконаний Арсентій Блащук.
Нагадаємо, багато українців можуть платити за газ лише частину його вартості. Їм належить знижка.