Today.ua

Облгази продовжують включати температурні коефіцієнти в тарифи на газ

Багато споживачів газу помічають, що у них в платіжках вказані не ті тарифи на газ, які виходять за показниками лічильника, а більш високі. Це пов'язано з тим, що близько половини облгазів включають у свої розрахунки температурні коефіцієнти.

Температурний коефіцієнт пов'язаний із приведенням газу до так званих стандартних умов. А стандартними вони вважаються, коли тиск відповідає 760 мм ртутного стовпчика, а температура навколишнього середовища дорівнює 20 градусам. Таким чином, коли на вулиці прохолодно (менше ніж 20), вступають в дію ці самі температурні коефіцієнти. Чим нижче температура на вулиці, тим вони вищі, і відповідно, плата за спожитий енергоресурс виходить вища, тому що тариф на газ множиться ще й на коефіцієнт.

Вперше ці коефіцієнти були запроваджені в Україні в 2004 році. А в 2018 НКЕРКП заборонила облгазам використовувати їх при розрахунку з побутовими споживачами. Однак ті звернулися в суди і виграли їх. Таким чином, нині склалася ситуація, коли приблизно половина з понад сорока газорозподільних компаній, що діють в Україні, продовжують закладати в платіжки споживачам, крім тарифу на газ, ще й температурний коефіцієнт. Про це розповів на телеканалі "Еспрессо" заступник голови департаменту енергоефективності компанії "Нафтогаз" Олексій Хабатюк. Він повідомив, що зараз справи щодо температурних коефіцієнтів і необгрунтованого завищення тарифів на газ знаходяться у Верховному суді.

"Також споживачі судяться за температурними коефіцієнтами. І зараз справа знаходиться у Великій палаті Верховного Суду. За результатами цього рішення всі судові справи будуть розблоковані, адже цей суд фактично виробляє правозастосовчу практику. Я сподіваюся, що Велика палата прийме обґрунтоване рішення на користь споживачів" , - сказав Хабатюк.

Нагадаємо, разом із тим тарифи на розподіл газу (без урахування температурного коефіцієнта) виросли в 17 областях України. В середньому їхнє зростання склало 40%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ