Тарифи на комуналку: що в Україні подорожчає вже з 1 січня

В Україні вже з першого дня нового року збільшаться тарифи на комунальні послуги. Цифри подорожчання різні, проте сам факт цього, на жаль, заперечувати не можна. Отже, що саме виросте і на скільки.

Тарифи на комуналку: що в Україні подорожчає вже з 1 січня - today.ua

Тарифи на тепло

Тарифи на тепло подорожчають по всій Україні. З 1 січня їхня величина зросте приблизно на чверть, хоча розкид у цінах по підприємствах теплової енергетики дуже високий. Одним піднімуть тариф на тепло менше, ніж на 10 відсотків, іншим - майже в півтора рази. Проте, гігакалорії подорожчають всюди.

Тарифи на розподіл газу

Тарифи на розподіл газу також виросли всюди по країні. В середньому вони "поважчали" на 40%. Однак у деяких газорозподільних компаніях зростання тарифу ще відчутніше. Наприклад, у компанії "Тернопільгаз" він склав 52,5%. А ось в "Одесагаз" приріст вартості розподілу склав лише 6%. В абсолютних цифрах  найдорожча вартість розподілу тепер у компанії "Лубнигаз" (2,45 грн за кубометр), а найдешевше доведеться платити за розподіл газу клієнтам" Кременчукгазу "(0,39 грн за кубометр).

Тарифи на комуналку: що в Україні подорожчає вже з 1 січня

Тарифи на холодну воду

Вартість холодної води для побутових споживачів також збільшиться. В середньому з січня тарифи на воду зростуть на 10-15%. Їх підвищили через те, що зросли тарифи на передачу електроенергії, а витрати на електрику складають в тарифі на холодну воду понад 50%. Природно, що одне подорожчання спричинило інше.

Тарифи на електроенергію

Тарифи на електроенергію обіцяють підняти на 30%. Правда, про 1 січня поки не говорять. Йдеться про більш пізні дати - можливо, невдовзі після жорсткого карантину. Однак те, що це станеться ще в першому кварталі 2021 року - безперечно.

Нагадаємо, в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко, виступаючи в парламенті, заявив, що знає, як зробити тарифи на газ для побутових споживачів дешевшими. Він назвав три складових вирішення цієї проблеми.