Тарифи на воду можуть змінитися вже навесні: що розповіли комунальники

Автор: Марченко Любов

Тарифи на воду, які вже виросли на початку року, ймовірно, на цьому не зупиняться. Навесні нас чекає новий етап їхнього підвищення. Це пов'язано з тим, що дорожчають структурні складові тарифу на воду, розповіли у Київводаканалі.

Тарифи на воду можуть змінитися вже навесні: що розповіли комунальники - today.ua

У водоканалі також нагадали, що тарифи на воду затверджують не у них, а в НКРЕКУ. При цьому, звичайно, Нацкомісія бере прогнозовані тарифи на воду не зі стелі, а від тих же комунальників, які рахують свої витрати на те, щоби подати воду в квартири киян або жителів будь-якого іншого міста.

Крім того, до обговорення тарифів залучають місцеві органи самоврядування, а також небайдужу громадськість. Кожен має право висловитися з приводу доцільності пропонованого підвищення.

Щоправда, історія навряд чи знає хоч один приклад, коли після публічного обговорення тарифів на воду вони все-таки не були підвищені. Можливо, громадськість просто трохи коригує цифри підвищення, збиваючи апетити комунальників.

Популярні зараз

Євро незабаром замінить долар: заява Національного банку України

Глава МЗС повідомив, коли F-16 з'являться в українському небі

Названо категорії чоловіків, які можуть залишити країну в умовах мобілізації

Українські банки масово блокують карти клієнтів: названо причини

Втім, і про високі апетити працівників міськводоканалів теж говорити не доводиться. Київські водопостачальники розповіли про структуру тарифу на воду: що туди входить, і від чого він залежить. Тарифи на воду можуть змінитися вже навесні: що розповіли комунальники

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що входить в структуру тарифу на воду

  1. Майже третина, 32% від тарифа на воду, становить зарплата співробітників міськводоканалу. Ситуація, така, що майже в усіх міських водоканалах є вакансії. І це не випадково: зарплати працівників цих підприємств такі, що вони вважають за краще отримані тут, в Україні, навички застосовувати на роботі десь в Польщі або іншій європейській країні.
  2. 18% витрат на подачу води становить вартість електроенергії. Від цього теж нікуди не дітися. Бо всі насоси не качаються вручну рабами Риму, а за допомогою електрики. А вартість електроенергії буде зростати, і не тільки для побутових споживачів, а й для комунальних підприємств теж. Україна взяла на себе зобов'язання перед міжнародними партнерами довести тарифи на електроенергію до ринкових показників. Уже з квітня 2021 обіцяють різкий стрибок тарифу на електроенергію, і звичайно, це позначиться на собівартості подачі води.
  3. 42% собівартості послуг водоканалу - це витрати на матеріали для ремонту, податки, а також реагенти для очищення води. Вони, ясна річ, теж не скорочуються.
  4. І лише скромні 8% водоканал закладає в інвестиційні програми: в освоєння нових технологій, оновлення обладнання та інше. Тому у нас переважають технології минулого століття, труби регулярно рвуться, і запірна арматура ламається.

Природно, що жодна з цих складових тарифу на воду не буде дешевшати, навіть гіпотетично. Тому висновок напрошується сам: у нас - не занадто високі тарифи на воду та й на решту комуналки теж, у нас - занадто низькі зарплати.

Нагадаємо, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко сповнений рішучості знизити тариф на електроенергію для побутових споживачів. Він заявляє, що населенню можна продавати енергію за вартістю тієї, що виробляє "Енергоатом", а вона найдешевша. При цьому Юрій Вітренко скромно замовчує, хто буде в такому випадку купувати дорогу енергію (наприклад, за "зеленими" тарифами), і чи не буде це порушенням законів ринку, за який так ратують наші міжнародні кредитори.