Ціна на газ у новому “холодному“ сезоні: на що можуть розраховувати українці

У новому опалювальному сезоні ціна на газ для підприємств теплопостачання ще буде "божеською", а для всіх інших - "безбожною".

Ціна на газ у новому “холодному“ сезоні: на що можуть розраховувати українці - today.ua

Справа в тому, що в Україні ще з серпня нинішнього року вступив у силу ринок газу. Тобто фактично компанії "Нафтогаз України" розв'язали руки, і вона може формувати ринкову ціну на газ для всіх споживачів. Раніше були "мухи і котлети" окремо: промисловості пропонували газ за ринковою ціною, а споживачам його відпускали за спеціальними зобов'язаннями - нижче за ринкову вартість. Тепер же всі споживачі, незалежно від їхнього статусу, отримуватимуть газ за ринковою ціною.

Ціни формуватиме європейський ринок: чим вища ціна буде в Європі, тим вища у нас. З наближенням опалювального сезону зазвичай в Європі ціни ростуть, що цілком закономірно, позаяк зростає попит на газ. Цей процес вже не забарився позначитися на українському ринку: вартість жовтневого газу виявилася відчутно вищою за вересневий - в середньому на 8,4% (по 5,3 - 6,8 гривні за куб).

Ціна на газ у новому “холодному“ сезоні: на що можуть розраховувати українці Ну, а оскільки у нас тепер ринок, то на нього вже зайшло понад 40 постачальників, кожен з яких формує свою ціну на газ. Поки різнобій за цінами досить великий. Тому  спритний споживач може знайти собі постачальника дешевше і брати газ у нього. Хоча, звичайно, загальна сезонна тенденція спостерігається в усіх. Як стверджує експерт з питань енергетики Валентин Землянський, в опалювальний сезон вартість кубометра газу може скласти 6-7 гривень, пише видання finance.

При цьому газ для українців не коштуватиме дорожче, ніж це було в минулому році:  цьогоріч ціни на газ на світовому ринку нижче за торішні.

"До кінця року вартість газу виросте в порівнянні з "літніми" цінами приблизно на третину. У цілому ціна буде не вище, ніж в опалювальному сезоні 2019/2020", - стверджує, у свою чергу, директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

В опалювальній галузі також не очікується великих цінових стрибків. Для підприємств теплокомуненерго усе ще зберігаються спеціальні зобов'язання, за якими їм повинні відпускати газ. Це не означає, що він не  зростатиме в ціні, однак є верхня межа цього зростання, яку "Нафтогаз" не має права перевищити.

До речі, глава Мінфіну Сергій Марченко вважає, що в новому опалювальному сезоні вартість обігріву може бути навіть дешевше, ніж у минулому. Марченко пов'язує це зі створенням конкурентних умов на ринку газу. Мовляв, тепер кожен постачальник намагатиметься спокусити споживача більш низькими цінами.

Колишній чоловік Ані Лорак відривається з молодою коханою в Буковелі
Шанувальники вже чують дзвін весільних дзвонів, оскільки відносини колишнього чоловіка Ані Лорак стають все міцніше і міцніше з його новою коханою, мо...
Україну від'єднається від електромережі з Білоруссю і Росією
Україна хоче від'єднатися від спільної електромережі з Білоруссю і Росією, і станеться це до кінця 2023 року. Таку заяву зробив міністр закордонних сп...
“Нафтогаз“ озвучив ціну на газ у березні без урахування абонплати
“Нафтогаз“ озвучив вартість газу для українців, яка буде діяти з 1 березня. Клієнтам компанії кубометр коштуватиме 6,86 грн, стільки ж, скільки і зара...
Володимир Остапчук розповів, як ставиться до вакцинації від коронавірусу
Володимир Остапчук відповів на запитання шанувальників про те, як особисто він ставиться до вакцинації. Шоумен зізнався, що, за словами представника В...
Як швидко схуднути до весни без шкоди здоров'ю: рекомендації медиків
Весна вже зовсім скоро і пора б задуматися про те, щоб зайнятися своєю фігурою. Багато дівчат беруться за справу в останній момент і цікавляться, як ш...