Ціни на кавуни рекордно впали: дешевше вже не буде

Сезон кавунів у цьому році вже підходить до свого завершення, і ціни на смугасту ягоду на початку вересня різко впали. На даний час вартість кавунів досягла свого мінімуму за весь сезон.

Ціни на кавуни рекордно впали: дешевше вже не буде - today.ua

За останній тиждень ягода подешевшала в середньому на 20%. Оптовики продають кавуни від 1,2 до 3 грн/кг. Ще 27 серпня фермери відвантажували баштанні за ціною близько 3,5 грн/кг.

Основною причиною зниження цін на кавуни аграрії називають сезонне збільшення пропозиції цих ягід на ринку. Збір кавунів пізніх сортів в основних регіонах виробництва вже завершується. Цей урожай, в порівнянні з раннім збором, не постраждав, тому і ціни рекордно високими не будуть.

Виробники впевнені, що липневої ситуації не повториться, коли імпортної продукції на ринку було більше, ніж вітчизняної. Тоді через аномально холодний травень і проливні дощі у червні ранній урожай був мізерним.

Ціни на кавуни рекордно впали: дешевше вже не буде

За словами аграріїв, сезон баштанних культур в Україні в 2020 році завершиться раніше не два тижні, у порівнянні з попереднім роком. Останні партії кавунів можуть продаватися за завищеною ціною.

Загальна кількість кавунів і динь, вирощених в цьому році, значно нижче, ніж в попередні роки. Відповідно, і ціни на кавуни і дині в 2020 році були в 2,5 рази вище, ніж в 2020 році.

Раніше повідомлялося, що на українських ринках на початку вересня стрімко подешевшала картопля.

ДЖЕРЕЛОnv.ua