Тимошенко нібито вивела величезні гроші з України: в Мережі з'явився оглушливий компромат на леді “Ю“

Юлія Тимошенко, ймовірно, вивела з України величезну суму грошей. Такі дані з'явилися вчора на латвійському сайті Re:Baltica. Журналісти сайту, у свою чергу, отримали доступ до інформації, "злитої" зі спеціального бюро міністерства фінансів США The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Гроші виводилися лідером "Батьківщини" через Латвію.

Тимошенко нібито вивела величезні гроші з України: в Мережі з'явився оглушливий компромат на леді “Ю“ - today.ua

Виявляється, FinCEN протягом 17 років, з 2000 по 2017 роки, збирало звіти про підозрілі фінансові операції у багатьох банках світу. Невідомо, на яких умовах або під яким тиском ці дані надходили від банків, однак тепер це достовірний факт. Потім, теж невідомо яким чином, понад 2500 таких банківських звітів про підозрілу діяльність їхніх клієнтів були злиті виданню buzzfeednews.

"Тисячі секретних звітів про підозрілу діяльність представляють небачену раніше картину корупції і співучасті - і того, як уряди дозволяють їм процвітати", - пише це видання.

Видання BuzzFeed News, у свою чергу, не поскупилося та поділилося отриманою інформацією з Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів і більш ніж сотнею новинних організацій у 88 країнах світу. Таким чином дані про фінансові операції Юлії Тимошенко потрапили в руки латвійським журналістам.

Так ось, латвійське видання Re:Baltica повідомляє: незабаром після звільнення Юлії Тимошенко із в'язниці у 2014 році дві офшорні компанії - Ringatta Project Ltd. і Woodmark Sales Inc. відкрили рахунки в латвійському ПриватБанку. Протягом цього ж року, з березня по грудень 2014, на ці рахунки з України були зараховані чималі грошові надходження: сумарно - близько 16,5 мільйона доларів. Згодом ці гроші пішли у Канаду. Є підстави вважати, що ці фірми пов'язані з Юлією Тимошенко.

Тимошенко нібито вивела величезні гроші з України: в Мережі з'явився оглушливий компромат на леді “Ю“ У 2016 році дані про ці підозрілі фінансові операції надійшли FinCEN. Тамтешні фахівці зайнялися пошуками фірм, які отримали такі щедрі вливання з бідної України. Виявилося, що це фірми-пустушки. Вони зареєстровані в Белізі, проте нічим не займаються.

Видання Re:Baltica, яке отримало всю цю інформацію, зробило запит до прес-служби партії "Батьківщина", однак жодної відповіді звідти журналісти не отримали.

В опублікованому розслідуванні також є прізвища інших відомих українців, які користувалися послугами латвійських банків і потрапили "під приціл" FinCEN. Це, зокрема, четвертий президент України Віктор Янукович, бізнесмени Сергій Курченко і Дмитро Фірташ. Є "злив" і на американця Пола Манафорта, який керував виборчою компанією Дональда Трампа.

Про інших видних українських політиків видання не згадує. Тут може бути три причини: або вони не користувалися послугами латвійських банків, або бюро FinCEN дана відмашка "своїх" не здавати, або вони чисті перед законом, немов сльоза піонерки. Останнє, звичайно, викликає великий сумнів.

Ну, а що стосується леді Ю, то, очевидно, такий злив про неї саме тепер, напередодні виборів, не випадковий. У будь-якому випадку ця інформація завдасть шкоди політсилі, очолюваній Тимошенко. І, звичайно, частина електорату "Батьківщини" перетече до інших партій. Очевидно, ближче до дати виборів ми ще не таке прочитаємо і почуємо.

Є ще одна людина, яка підбадьориться від цієї інформації - екс-депутат Сергій Лещенко. Буквально вчора стало відомо, що Юлія Тимошенко подала на нього судовий позов про захист честі і ділової репутації. Та очевидно, після публікації в латвійській пресі леді Ю доведеться захищати свою честь відразу на декількох фронтах. А значить, зосередити всю свою нищівну міць на одному Лещенку вона вже не зможе.