Україна обіцяє заробітчанам 150 тисяч, щоб вони залишалися вдома

Україна готова платити заробітчанам гроші за те, щоб вони залишалися вдома. Ціна питання - 150 тисяч гривень. Уряд схвалив і подав на розгляд до Верховної Ради відповідний законопроект.

Україна обіцяє заробітчанам 150 тисяч, щоб вони залишалися вдома - today.ua

В Україні скоро не буде кому працювати. Через недосконалість вітчизняної судово-правової системи інвестори не поспішають вкладати гроші в нашу країну. Нові робочі місця не створюються, і скоро в країні ніде буде працювати, та й нікому. Всі, хто може, залишають рідні місця та їдуть на роботу за кордон.

Тому влада сьогодні перейнялася двома питаннями: як повернути їх додому, і як їх заохотити працювати на Україну. А оскільки чекати добрих інвесторів поки не доводиться, влада намагається стимулювати заробітчан, щоб вони самі створювали робочі місця. Як мінімум - для себе, а в перспективі - і ще декільком людям поряд із собою.

Тим, хто зважиться залишитися вдома і заснувати свій бізнес, обіцяють грантову підтримку в розмірі до 150 тисяч гривень. Україна обіцяє заробітчанам 150 тисяч, щоб вони залишалися вдома

Однак, ці гроші отримають не всі бажаючі

Головна умова - спільне фінансування нового підприємства. Половину дає держава, половину майбутній підприємець вносить своїх. І ця вимога цілком резонна. Вклавши свої гроші, людина буде більше дбати про успіх справи.

Ще одна умова - людина повинна мати не менше 10 років трудового стажу і не менше 1 року стажу офіційної роботи за кордоном. Очевидно, таким чином держава хоче убезпечити себе від легковажних громадян, які гроші витратять і нічого путнього не створять.

Однак такі жорсткі умови відразу відсікають від участі в цьому проекті молодих людей, а також тих, хто не працював за кордоном. При цьому всі прекрасно розуміють, що сьогодні на 150 тисяч або навіть на 300 тисяч власний бізнес з нуля не розкрутиш.

До того ж, на програму обіцяють виділити лише 108 мільйонів гривень. А це означає, що навіть на таку мізерну допомогу від держави може розраховувати не більше 720 громадян. І не факт, що їхні починання матимуть успіх.

Нагадаємо, глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев говорить, що в Україні потрібно якомога швидше впроваджувати касові апарати для ФОПів. При цьому можна буде відокремити слабких підприємців від більш потужних і великих, залишивши спрощене оподаткування лише для дрібних бізнесменів.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel