Україні доведеться скорочувати свій аграрний бізнес заради вступу до Євросоюзу

Автор: Марченко Любов

Вступ до Євросоюзу, якого багато українців чекають, як манни небесної, може вартувати нашій країні однієї із найперспективніших галузей – аграрної. Звісно, аграрний бізнес не перестане існувати на наших землях, проте його обсяги доведеться значно скоротити.

Україні доведеться скорочувати свій аграрний бізнес заради вступу до Євросоюзу - today.ua

Про це попереджає екс-посол із особливих доручень МЗС України Ольга Трофімцева.

"Можливо, розглядатиметься якесь обмеження виробництва, яке діятиме за площею", - припустила екс-посол.

Такий шлях уже раніше проходила Польща. Багато в чому це був непростий процес відмови від того, що раніше становило основу державної економіки. Однак у великій європейській спільноті доводиться всім дотримуватись національних квот, щоб не "поховати" бізнес сусіда. Тобто таке, на перший погляд, безхмарне співіснування в ЄС – насправді постійне балансування між бажанням більше заробити самому і необхідністю дати заробити іншому.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

"Будучи частиною ЄС, ми обмежені певними рамками. Наприклад, ми не можемо виробляти стільки молока та молочної продукції, скільки нам хотілося би, оскільки це вплине на інші ринки", — поділився з одним із українських видань у Брюсселі польський депутат Європарламенту Вітольд Ян Ващиковський .

Тому Україні вже зараз, до вступу в ЄС, потрібно зондувати ґрунт на європейському ринку, намагаючись застовпити там собі місце. Потрібно дізнатися про умови, на яких нам дозволять входження до європейського агроринку. І вже зараз потихеньку адаптувати українську аграрну галузь під ці умови. Щоби потім це не стало шоком для нашого бізнесу.

Україні доведеться скорочувати свій аграрний бізнес заради вступу до Євросоюзу

Те, що інтеграція з європейським ринком буде дуже непростою, показали "аграрні війни", що спалахнули між Україною та Польщею вже цього року через торгівлю дешевими українськими ягодами на польському ринку.

"Якщо залишити європейську агрополітику у тому форматі, який є зараз, то всі розуміють (і ЄС також), що вони нас „не потягнуть", — каже Ольга Трофимцева.

Європа переважно орієнтується в аграрному бізнесі на підтримку невеликих фермерських господарств. Там немає таких потужних агрохолдингів, як у нас, в Україні. Звичайно, у великих компаніях собівартість продукції набагато нижча. До того ж, не можна забувати про родючу українську землю, яка не потребує стільки вкладень, як, наприклад, земля в Голландії чи у Франції.

Тому Європа намагатиметься обмежити нас дуже сильно. А це – не лише прибуток конкретних підприємств, а й валютна виручка для держави, а також податки, робочі місця, соціальна сфера. Про все це потрібно подбати заздалегідь.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На жаль, в Україні найпотужнішого "удару" може бути завдано по найперспективніших та найуспішніших галузях: борошномельній промисловості, птахівництву, вирощуванню плодово-овочевої продукції, каже Ольга Трофімцева.

Нагадаємо, польські фермери вимагають заборони на імпорт української малини до Польщі, а також заборони на транзит цієї ягоди до Європи.