Норвегія – не найпопулярніша країна у наших співгромадян, які шукають тимчасовий притулок і роботу за кордоном. Проте саме в цій країні українські біженці можуть розраховувати на роботу з гарною зарплатою, яка в 3-4 рази вища, ніж у Польщі.
Українські біженці, що опинилися в Норвегії, можуть розраховувати на статус, який дозволяє їм працювати, а також безкоштовно навчатися та отримувати безкоштовно базові медичні послуги, розповідає видання visitukraine.today.
Причому, незважаючи на дорожнечу тутешнього життя (а вартість життя там набагато вища, ніж у тій же Польщі, - авт.), люди, які працюють, мають можливість не тільки нормально жити в цій країні, але й накопичити деяку суму.
Торік у Норвегії знайшли собі роботу близько 30 тисяч біженців з України. Більшість із них отримують зарплату від 3400 до 4700 євро на місяць. При цьому, звичайно, на більш вигідне працевлаштування і, природно, вищу зарплату можуть розраховувати люди, які володіють норвезькою мовою.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Однак і для тих, хто не сильний у норвезькому, робота також знайдеться. Людям без мовних навичок пропонують вакансії механіків, електриків, вантажників, зварювальників, водіїв та робітників на виробництві. Крім того, можна влаштуватися помічниками в портах, офіціантами та покоївками. Однак там уже потрібні хоч би мінімальні мовні навички.
Зарплата у Норвегії вигідно відрізняється від заробітків у більшості європейських країн. У Польщі наші біженці про такі заробітки можуть лише мріяти. Так, торік тутешня середня зарплата становила 4700 євро. Трохи менше, але все ж таки непогано, заробляють електрики (нагадуємо, що не знають мови) – 4200 євро. Прибиральникам платять у середньому 4060 євро, малярам – 3690 євро.
Звичайно, все пізнається у порівнянні. Наприклад, оренда житла тут дуже дорога. У середньому за неї потрібно буде сплатити 1600 євро. Але в будь-якому разі навіть із мінімальної зарплати маляра вам залишиться ще близько 2 тисяч. При цьому, наприклад, місяць поїздок у громадському транспорті коштуватиме близько 80 євро.
І ще для порівняння: щоб заробити у Польщі 1000 євро на місяць, доведеться працювати по 12 годин на добу з одним вихідним на тиждень. При цьому якщо працівник не працевлаштований офіційно, то безсовісний роботодавець може йому не заплатити ані копійки.
Ще одна перевага перебування у Норвегії. Українські біженці прирівняні у цій країні до податкових резидентів. А це означає, що вони мають право на безкоштовне навчання та лікування в Норвегії. Щоправда, лікування буде безкоштовним лише частково. За прийом у спеціалістів, перевезення медичним транспортом і ліки все ж таки доведеться платити.
Нагадаємо, в Україні на деякі вакансії гостро не вистачає спеціалістів. Наприклад, кваліфіковані робітники і деякі медичні працівники на ринку праці йдуть нарозхват.