Українських біженців у Польщі масово позбавляють статусу тимчасового захисту: що відбувається

Автор: Марченко Любов

Статус тимчасового захисту UKR, який присвоюють українським біженцям у Польщі, надає їм чимало прав та гарантує виплати. Проте останнім часом багато біженців почали скаржитися, що їх безпідставно позбавляють цього статусу. Українцям розповіли, що потрібно зробити, аби не втратити статус UKR.

Українських біженців у Польщі масово позбавляють статусу тимчасового захисту: що відбувається - today.ua

Про це розповіло finance.ua із посиланням на сайт yavp.pl.

Статус тимчасового захисту є надзвичайно важливим для біженців. Він не лише дає право на фінансову допомогу від польської держави (наприклад, на щомісячну виплату по 500 злотих на дітей), а й надає біженцю необхідні соціальні гарантії. Так, біженці можуть розраховувати на безоплатну медичну допомогу та деякі інші преференції від державної та місцевої влади.

Чому українців позбавляють статусу тимчасового захисту у Польщі?

Причина в тому, що біженці надовго залишають Польщу. Згідно з новими правилами, які набули чинності цього року, управління соціального страхування (ZUS) наразі мають право на отримання інформації від Прикордонної служби Польщі. У цій інформації, зокрема, зафіксовано всю історію перетинів біженцем польського кордону туди й назад.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

Українських біженців у Польщі масово позбавляють статусу тимчасового захисту: що відбувається

При цьому, якщо українець залишав межі Польщі більш ніж на 30 днів, його позбавлять статусу UKR. Проте багато українських біженців скаржаться, що вони не залишали Польщу так надовго, однак були позбавлені цього статусу. Причому ніхто їм цього не повідомив. А дізнались вони про це лише тоді, коли у визначений час не прийшли виплати від держави.

Причому такі скарги останнім часом набули масового характеру, що змусило польського омбудсмена звернутися за роз'ясненнями та порадами з цього приводу до свого уряду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, як треба чинити українцям, щоб не втратити статусу тимчасового захисту

Українцям потрібно дотримуватися кількох порад:

  1. При перетині польсько-українського кордону щоразу слід вимагати від польської Прикордонної служби підтвердження перетину кордону у проїзних документах (закордонних паспортах).
  2. Після повернення до Польщі треба перевірити свій статус у державних реєстрах.
  3. Якщо виникають сумніви, потрібно особисто зв'язуватися з управлінням ґміни та подати документи, що підтверджують перетин кордону.
  4. Крім того, Прикордонна служба рекомендує громадянам України, які повертаються до Польщі, повідомляти під час проходження паспортного контролю про в'їзд до Польщі у зв'язку з користуванням тимчасовим захистом та щоразу подавати електронний документ diia.pl.
  5. Якщо ZUS відмовляється виплачувати допомогу, незважаючи на докази, що дитина має статус UKR, необхідно звернутися до керівника установи. Це потрібно зробити не пізніше ніж через 14 днів з моменту вручення рішення. Рішення керівника ZUS може бути оскаржене у Воєводському адміністративному суді протягом 30 днів.

Нагадаємо, у Польщі з'явилося багато вакансій для українських біженців. Польські міста вже конкурують між собою за наших робітників.