Наступного року витрати на соцвиплати в Україні зростуть. Незважаючи на війну, у бюджеті рік у рік закладають великі суми на соціалку. Водночас, деяких одержувачів позбавлять державної допомоги.
Про це розповіла голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович.
Минулого року на соцвиплати було витрачено з бюджету 700 млрд гривень. А цьогоріч суму збільшили до 840 млрд. Проте наступного року і на цьому не зупиняться. Поки що остаточної цифри немає, але вона точно буде вищою, ніж у 2023 році.
Із початком повномасштабної війни видатки на соцвиплати значно зросли. По-перше, в країні стало набагато більше внутрішніх переселенців, які потребують підтримки держави, особливо на початках. По-друге, ряди одержувачів соцвиплат, на жаль, зростають через велику кількість інвалідів, яких стає більше з кожним днем війни. Всі ці люди потребують соціальної підтримки та реабілітації. А це – чималі гроші.
"Тому нам потрібно збільшувати ресурс для підтримки", - наголосила міністр.
Звісно, Україна сама з такими витратами не впорається. По суті всі податки, зібрані нашим бюджетом, йдуть на утримання армії. Решта бюджетної сфери фінансується за рахунок зовнішньої допомоги. Власне, на цю допомогу Мінсоцполітики розраховує і наступного року.
Водночас, уряд скорочуватиме бюджетні витрати там, де без них можна обійтися. Саме з цією метою зараз проводиться верифікація одержувачів соцвиплат. Адже серед них є чимало громадян, яким ця держдопомога погоди не робить, проте вони продовжують її отримувати.
За словами очільниці Мінсоцполітики, щорічно мінімум 10 млрд гривень витрачаються з бюджету марно – на допомогу людям, які насправді цієї допомоги не потребують.
Тому, звичайно, після верифікації кількість одержувачів допомоги зменшиться. Але ті, хто реально потребує підтримки, зможуть отримати більші суми.
З-поміж одержувачів відсіють ВПО, які вже давно знайшли собі роботу і цілком себе забезпечують на новому місці. Крім того, будуть позбавлені виплат і статусу ВПО українці, які тривалий час перебувають за кордоном без поважної причини. Стане також менше одержувачів субсидій та інших соціальних виплат.
Нагадаємо, стали відомі також інші причини, через які ВПО можуть відмовити у виплаті державної допомоги.