Українцям загрожують велетенські штрафи за кредити: хто опинився у зоні ризику

Автор: Марченко Любов

З деяких українців стягуватимуть велетенські штрафи за кредити. Розмір штрафів становитиме по кілька сотень тисяч гривень. Причому не йдеться про прострочені платежі і позичальників, що провинилися. Йдеться про штрафи, якими можуть покарати кредиторів.

Українцям загрожують велетенські штрафи за кредити: хто опинився у зоні ризику - today.ua

У Раді зареєстровано законопроект №9422, яким передбачено зміни до законів щодо функціонування ринку фінансових послуг.

Величезні штрафні санкції призначені для фінансових організацій, що працюють на ринку мікрокредитування. У разі перевищення допустимої законом кредитної ставки такі кредитори можуть поплатитися величезною сумою грошей. Крім того, каратимуться великим штрафом також кредити із прихованими комісіями та поборами, про які зазвичай не згадується у програмі мікрокредитної організації.

Про діяльність мікроредитних організацій вже не згадував хіба що лінивий. За всіх очевидних переваг такого кредитування, таких як оперативність надання кредиту і майже безвідмовність, усі ці позики мають один кричущий недолік - високі відсоткові ставки. Втім, не високі, а захмарно високі.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Так, голова Нацбанку Андрій Пишний згадував про 1400% річної ставки за такими кредитами, але насправді історії відомі і вищі кредитні ставки -  по кілька десятків тисяч відсотків річних.

Українцям загрожують велетенські штрафи за кредити: хто опинився у зоні ризику

І ось нарешті у парламентаріїв дійшли руки і до таких кредиторів. Для фінансових організацій, що займається мікрокредитуванням, буде встановлено максимальну стелю кредитної ставки. При перевищенні цієї стелі обмінні пункти дуже жорстоко каратимуться.

Зокрема, за недотримання вимог закону щодо максимального розміру денної процентної ставки штраф становитиме від 5000 до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожен такий випадок (85-170 тисяч гривень).

Каратимуть також штрафами за неоголошені платежі за кредитом, які в результаті "обтяжують" кредитну ставку. За таке порушення фінансову організацію можуть оштрафувати на 5-8 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-136 тисяч гривень).

Якщо закон ухвалять, то перевищення допустимої річної процентної ставки за кредитом коштуватиме позичальнику 85-170 тисяч гривень. Якщо ж він при цьому ще й "нахімічив" із додатковими платежами, то сума штрафу може бути вищою за 300 тисяч гривень за кожен такий випадок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, кредиторам буде все-таки вигідніше працювати в правовому полі, ніж заробляти собі такі штрафи.

Нагадаємо, при цьому максимальну денну кредитну ставку хочуть обмежити 1% від суми боргу.