Українцям можуть знизити тарифи на газ до 3 гривень

В Україні можуть знизити тарифи на газ для побутових споживачів до 3 гривень за кубометр. У парламенті зареєстрований законопроект, який передбачає кардинально новий принцип розподілу газових ресурсів і ціноутворення на газ.

Українцям можуть знизити тарифи на газ до 3 гривень - today.ua

Законопроект №4680, запропонований групою народних депутатів, передбачає резервування для населення і продаж йому газу власного, українського, видобутку. Його вартість набагато нижча за вартість того газу, який надходить до нас по реверсу із Європи. Таким чином, населення, а також підприємства теплокомуненерго можуть отримувати газ за низькою вартістю.

Автори законопроекту пропонують продавати газ населенню без посередників, а також обмежити рентабельність видобувного підприємства до 30%. Завдяки таким заходам, переконані народні депутати, можна буде знизити тарифи на газ і на опалення в платіжках українців вдвічі.

Кубометр газу коштуватиме для нас, споживачів, трохи більше 3 гривень, тоді як зараз, за регульованою ціною, встановленою Кабміном, вартість кубометра газу дорівнює 6,99.

При такому тарифі на газ, як пропонують автори законопроекту, вартість гігакалорії тепла буде близько 800-1000 гривень, тоді як нині, наприклад, в платіжках від Київенерго вона становить 1616 гривень за 1 Гкал.

Українцям можуть знизити тарифи на газ до 3 гривень

У чому підводні камені такого законопроекту

При всій привабливості такого законопроекту, є в нього і свої мінуси. Перш за все - в закладеній 30% -ій рентабельності. З одного боку, прибутку в розмірі 30% цілком мало би вистачити для того, щоб виплачувати зарплату працівникам "Укргазвидобування", які видобувають вітчизняний газ. Адже нинішня рентабельність підприємства, закладена в тарифи на газ - за межею розуміння.

Так, у 2016 році вона становила 99%, в 2018 - 177,3%, а в 2017 була 332%. Тож не дивно, що споживачам виставляють такі тарифи на газ!

Та, виявляється, не все так просто. Отримані надприбутки не осідають у кишенях газових ділків. Принаймні, не всі осідають. В їхніх величезних тарифах на газ закладена інвестиційна складова: вартість розвідки нових родовищ, нового обладнання та збільшення вартості видобутку газу, адже бурити доводиться все глибше.

Тому, якщо в них заберуть цю надвисоку рентабельність, то можливі два сценарії подальшого видобутку газу в Україні: або їх почнуть дотувати з бюджету, або справа дуже швидко прийде в занепад. З огляду на багатство українського бюджету, другий варіант найбільш вірогідний.

Таким чином, перш ніж братися за голосування по цьому законопроекту, потрібно ретельно все прорахувати, кажуть фахівці. Однак це не означає, що тарифи на газ слід залишити без змін. Знижувати їх можна і потрібно.

Нагадаємо, з 1 лютого в Україні діють знижені тарифи на газ, розмір яких не перевищує 6,99 гривні. Обмежено також тариф на транспортування газу - до 1,79 гривні за кубометр. Однак ці тарифи будуть дійсні лише два місяці: в лютому і березні. З квітня, якщо нічого не зміниться в ціноутворенні на газ, тарифи повернуться до ринкових цін.

ДЖЕРЕЛОubr.ua
Степанов першим із українських чиновників пройшов вакцинацію від коронавірусу індійським препаратом
Першому українському чиновнику зроблена вакцинація від коронавірусу індійським препаратом. Ним став голова МОЗ Максим Степанов. У присутності журналіс...
Оксана Марченко ледь не потонула в Гідропарку: ведуча розповіла про важкі випробування
Українська телеведуча Оксана Марченко анонсувала вихід свого нового проекту - «Прочанка». У трейлері дружина Віктора Медведчука розповіла про те, як л...
В Україні зросла середньодобова ціна на електрику, випередивши ряд країн ЄС
Українське державне підприємство «Оператор ринку» оприлюднив нові дані, згідно з якими, середньозважена добова ціна електроенергії на ринку в нашій кр...
Весільні зачіски 2021: модні тенденції і способи укладання волосся
Весільна зачіска нареченої повинна бути ефектною, але в той же час вишуканою і зручною. В 2021-му році в моді природність, що дуже до речі, оскільки з...
Володимир Остапчук поїхав на відпочинок без нової дружини
Володимир Остапчук недавно повернувся з Мальдів зі своєю новою дружиною Христиною Горнякк. Не минуло й тижня, як шоумен вирушив у нову подорож. Цього ...