Українцям “мстять“ за газові борги: у “Нафтогазі“ пояснили, що робити з газовими платіжками

Українці, які змінили газового постачальника, отримують від облгазів платіжки з міфічними боргами по "температурним коефіцієнтам" за період з 2015 року. Постачальники попереджають їх про відключення газу у разі несплати. В "Нафтогазі" подібні дії називають незаконними.

Українцям “мстять“ за газові борги: у “Нафтогазі“ пояснили, що робити з газовими платіжками - today.ua

За словами фахівців, якщо в платіжці за газ з'явилися борги, виставлені "заднім числом", можна сміливо звертатися до суду і там захищати свої права.

"Температурні коефіцієнти» - незаконні, а їх застосування зараз оскаржують у Верховному Суді. Тому, виставлення облгазами міфічних боргів «заднім числом» і загрози відключення газу - також незаконні і їх треба оскаржити, зокрема, в судах ", - зазначають в "Нафтогазі".

Українцям рекомендують писати скарги в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) і Госпродпотребслужбу. Але перед цим, у разі нарахування незаконного боргу, необхідно звернутися в контакт-центр постачальника газу по телефону або електронній пошті для отримання роз'яснень: за що саме нарахований борг і за який період.

Далі необхідно направити до постачальника газу претензію про незаконність нарахувань з вимогою провести перерахунок. Дочекавшись відповіді від постачальника, якщо проблема не буде вирішена, скаргу потрібно направити в НКРЕКП і Держпродпотребслужбу. Наступний етап - подача заяви до суду, де постачальника повинні зобов'язати провести перерахунок незаконних боргів.

Раніше повідомлялося, скільки буде коштувати газ в Україні цієї зими. Глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв озвучив тарифи.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net