Українцям, чия пенсія залишилася незмінною після березневої індексації, підвищать виплати в грудні. Правда, це підвищення не всіх обрадує, але дехто отримає майже 600 гривень надбавки.
Йдеться про тих українців, чиї пенсії згідно із законом не підлягали березневої індексації. Зокрема, це ті громадяни, які отримують максимальну і мінімальну пенсію. У них розмір виплат "прив'язаний" до прожиткового мінімуму і змінюється тоді, тоді відбуваються зміни цього показника.
Нагадаємо, що мінімальна пенсія в Україні дорівнює цьому самому прожитковому мінімуму. А максимальну обмежили десятьма мінімумами. Правда, є ще окремі категорії громадян, які отримують пенсії за спеціальними законами. Наприклад, довічне утримання суддів в Україні в середньому становить майже 70 тисяч гривень на місяць. Однак мова зараз не про них, а про простих смертних громадян.
Серед них, звичайно, більше одержувачів мінімальної пенсії, ніж максимальної. Бо для того, щоб отримувати зараз максимальну пенсію, треба мати 35 років страхового стажу і піти на заслужений відпочинок з легальною зарплатою в розмірі близько 53 тисяч гривень.
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
На скільки підвищать мінімальну і максимальну пенсії
Прожитковий мінімум для осіб непрацездатного віку зросте з 1712 до 1769 гривень. Отже, мінімальна пенсія стане вище на 57 гривень, а максимальна виросте на 570.
Зростуть і надбавки за понаднормовий стаж, які також прив'язані до прожиткового мінімуму. Сьогодні вони становлять 17,1 гривні за кожен понаднормовий рік (нормативом є страховий стаж в розмірі 35 років для чоловіків і 30 для жінок), а незабаром вони стануть 17,6 гривні. Загалом, кожен може порахувати, наскільки виросте його надбавка, якщо така є.
Нагадаємо, в Пенсійному фонді уточнили, що тепер входить до страхового стажу, і як можна його збільшити.