На українців чекає чергове підвищення пенсій: названа дата

Автор: Марченко Любов

Українцям, чия пенсія залишилася незмінною після березневої індексації, підвищать виплати в грудні. Правда, це підвищення не всіх обрадує, але дехто отримає майже 600 гривень надбавки.

На українців чекає чергове підвищення пенсій: названа дата - today.ua

Йдеться про тих українців, чиї пенсії згідно із законом не підлягали березневої індексації. Зокрема, це ті громадяни, які отримують максимальну і мінімальну пенсію. У них розмір виплат "прив'язаний" до прожиткового мінімуму і змінюється тоді, тоді відбуваються зміни цього показника.

Нагадаємо, що мінімальна пенсія в Україні дорівнює цьому самому прожитковому мінімуму. А максимальну обмежили десятьма мінімумами. Правда, є ще окремі категорії громадян, які отримують пенсії за спеціальними законами. Наприклад, довічне утримання суддів в Україні в середньому становить майже 70 тисяч гривень на місяць. Однак мова зараз не про них, а про простих смертних громадян.

На українців чекає чергове підвищення пенсій: названа дата Серед них, звичайно, більше одержувачів мінімальної пенсії, ніж максимальної. Бо для того, щоб отримувати зараз максимальну пенсію, треба мати 35 років страхового стажу і піти на заслужений відпочинок з легальною зарплатою в розмірі близько 53 тисяч гривень.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 травня: хто платитиме на 60% менше

Посилення мобілізації в Україні: ТЦК видаватимуть чоловікам ще один документ

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

У США назвали проблему у підготовці українських пілотів на F-16

На скільки підвищать мінімальну і максимальну пенсії

Прожитковий мінімум для осіб непрацездатного віку зросте з 1712 до 1769 гривень. Отже, мінімальна пенсія стане вище на 57 гривень, а максимальна виросте на 570.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зростуть і надбавки за понаднормовий стаж, які також прив'язані до прожиткового мінімуму. Сьогодні вони становлять 17,1 гривні за кожен понаднормовий рік (нормативом є страховий стаж в розмірі 35 років для чоловіків і 30 для жінок), а незабаром вони стануть 17,6 гривні. Загалом, кожен може порахувати, наскільки виросте його надбавка, якщо така є.

Нагадаємо, в Пенсійному фонді уточнили, що тепер входить до страхового стажу, і як можна його збільшити.