Українцям озвучили нові правила мікрокредитування: “швидкі гроші“ вже не дадуть так просто

Автор: Марченко Любов

В Україні мають намір кардинально змінити правила видачі "швидких грошей". Мікрокредитування стане безпечнішим для позичальників та більш передбачуваним для кредиторів. Відсотки за мікропозикою будуть нижчими, але отримати її зможуть не всі.

Українцям озвучили нові правила мікрокредитування: “швидкі гроші“ вже не дадуть так просто - today.ua

Такі зміни у правилах мікрокредитування озвучив голова НБУ Андрій Пишний. Нові правила прописані в законопроекті № 9422, підготовленому фахівцями Нацбанку, який уже отримав схвалення Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

За словами голови НБУ Андрія Пишного, Нацбанк вирішив зайнятися виробленням нових правил видачі мікрокредитів після численних скарг українців, які стали жертвами таких кредиторів. Отримати мікрокредит або "гроші до зарплати" дуже легко. По суті, фінансові організації, які займаються таким кредитуванням, не відмовляють майже нікому. При цьому платоспроможність клієнта та його кредитна історія ними не вивчаються. Кредитор дає гроші на свій страх і ризик.

Звичайно, відсоток неповернення за такими кредитами дуже високий. Але при цьому кредитор нічим не ризикує, оскільки в кредити закладені такі відсотки, що навіть якщо половина позичальників грошей не поверне, то він все одно залишиться у виграші.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

А от сумлінні позичальники нерідко потрапляють у важку боргову залежність. Особливо, якщо вони не змогли вчасно розрахуватися за платежем. Адже в такому разі одразу "включається" такий механізм штрафних нарахувань, що людям не вистачає всієї зарплати, аби розрахуватися за пару тисяч кредиту. Відсотки ростуть, немов снігова куля, і людина просто потрапляє в боргове рабство. А щоб вона й не думав вирватися з цього кола, її регулярно "пресують" колектори.

Українцям озвучили нові правила мікрокредитування: “швидкі гроші“ вже не дадуть так просто

Таким чином, "швидкі гроші" вже стали причиною не однієї особистої та сімейної трагедії. У НБУ вирішили покласти цьому край. Кредити під тисячі і десятки тисяч відсотків річних мають піти в минуле.

"Щоб це була чесна і справедлива ставка. Так, на "швидкі гроші", так, на доступні. Але все ж, щоб вона не перетворювала позику на фінансове рабство та соціальне вбивство", - каже Андрій Пишний.

Таким чином, розробники законопроекту передбачили у ньому такі моменти:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • обмеження максимального рівня ставки за мікрокредитом до 1% на день (на перехідний період – до 2,5%);
  • прозоре інформування позичальників про умови кредитування та перевірку їхньої платоспроможності;
  • оперативне прийняття рішення НБУ щодо компаній, які використовують недобросовісну практику у своїй роботі.

Таким чином, якщо закон ухвалять, то кредити під тисячі відсотків річних відійдуть у минуле. При цьому кредитори змушені будуть ретельніше перевіряти позичальників, і всім підряд у борг не даватимуть, а лише клієнтам із прийнятною кредитною історією. Отже, ринок кредитування стане більш цивілізованим у всіх його сегментах.

Нагадаємо, багато аналітиків радять українцям перевести свої заощадження не в гривню і навіть не в долари або євро. Є надійніший актив.

Головне