Українці, які потрапили до Єдиного реєстру боржників, можуть залишитися без грошей, які вони зберігали на депозитах. До того ж, їм значно обмежать права. Їм стануть недоступні деякі звичайні речі.
Новий законопроект №9363, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді, готує боржникам тяжке життя та багато неприємних сюрпризів. Причому цей законопроект подано Кабінетом міністрів, а це означає, що уряд повністю погоджується з кожним із його пунктів.
При цьому якщо хтось розраховує, що у нього борг невеликий, і тому він не може потрапити до реєстру боржників, то це не так. Потрапити до "чорного списку" можна навіть через кількасот гривень невиплаченого боргу. Причому немає значення, що це за борг: невиплачений кредит, аліменти, штраф чи борги з комуналки.
До речі, суди з комунальних боргів зараз відбуваються за спрощеною процедурою, навіть без відома боржника. З цієї причини вже багатьом боржникам заблокували карткові рахунки, і вони не можуть отримати ні зарплати, ні інших грошових переказів, які приходять їм на картки.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До реєстру боржників може потрапити будь-який українець, який має невиплачену заборгованість. Щоправда, для цього необхідне судове рішення щодо цього боржника та боргу. Як тільки рішення потрапить до виконавчої служби, тут же включатиметься механізм обмежень. Поки що це стосується лише арешту банківських рахунків. Однак далі буде гірше.
Так, якщо цей законопроект буде ухвалено, то він пошириться і на депозити боржників. На вимогу судового виконавця, банки зобов'язані заарештувати депозит (або депозити) боржника і передати гроші з депозиту на погашення боргу.
Боржник також не зможе робити великі покупки. Зокрема, при покупці автомобіля покупця перевірять, чи не перебуває він у Єдиному реєстрі боржників. Якщо він там значиться, йому не зареєструють автомобіль.
Природно, що боржнику не дасть кредит жодна фінансова установа.
Загалом усе дуже серйозно. Держава намагається змусити боржників сплачувати свої борги і привчити громадян до того, що за все треба платити вчасно. Але схоже, що влада остаточно не усвідомлює ступінь зубожіння громадян через війну. Адже багато українців вчасно не платять за комуналку і перестали платити за кредитами не тому, що вони злісні неплатники, а через те, що їм немає чим платити.
Нагадаємо, навіть із заарештованих банківських рахунків громадяни мають право щомісяця витратити частину грошей.