Українцям розповіли, як реально можна знизити тариф на газ: платити доведеться набагато менше

Тариф на газ, який з початком опалювального сезону зростає щомісяця, відчутно б'є по кишенях українців. Однак можна реально платити за газ набагато менше, при цьому не вступаючи в конфлікт із законом, на цілком легальній основі. Фахівці порадили, як це зробити.

Українцям розповіли, як реально можна знизити тариф на газ: платити доведеться набагато менше - today.ua

Наприклад, у минулому, 2020, році найнижчий тариф на газ був у червні. В цьому немає нічого дивного, адже в розпал теплого сезону в Європі традиційно падає попит на газ, і, отже, тариф на газ тоді найнижчий. Однак із настанням холодної пори в Європі в цілому і в Україні зокрема попит на блакитне паливо різко зростає.

"Хоча можна було ще в вересні 2020 року купити газ по передоплаті за ціною 4,52 грн за 1 куб газу і зараз би платили на газ не 7,57 грн, а тільки 4,52 грн", - говорять експерти ринку газу.

Українцям розповіли, як реально можна знизити тариф на газ: платити доведеться набагато менше Вони також відзначають, що європейці вже давно зметикували, що такий спосіб оплати газу набагато вигідніше, ніж помісячний. Тому вони щороку масово беруть влітку кредити, аби встигнути купити енергоносій за літнім тарифом на газ і не переплачувати взимку.

"Влітку ціни на газ низькі і тому це вигідно. А потім протягом усього року погашають цей кредит. Як результат, вони економлять гроші, щоб не платити дорого за газ взимку, коли ціни на газ в усьому світі підвищуються. Вчіться жити, як в ЄС ", - радять фахівці.

Нагадаємо, при цьому в Україні з нового, 2021 року тариф на газ зріс в обох постачальників : і в компаній, які займаються доставкою газу, і в тих, хто займається його розподілом. Зростання цін доволі істотне. При цьому, очевидно, в лютому тарифи на газ підвищаться ще.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua