Тариф на газ, який з початком опалювального сезону зростає щомісяця, відчутно б'є по кишенях українців. Однак можна реально платити за газ набагато менше, при цьому не вступаючи в конфлікт із законом, на цілком легальній основі. Фахівці порадили, як це зробити.
Наприклад, у минулому, 2020, році найнижчий тариф на газ був у червні. В цьому немає нічого дивного, адже в розпал теплого сезону в Європі традиційно падає попит на газ, і, отже, тариф на газ тоді найнижчий. Однак із настанням холодної пори в Європі в цілому і в Україні зокрема попит на блакитне паливо різко зростає.
"Хоча можна було ще в вересні 2020 року купити газ по передоплаті за ціною 4,52 грн за 1 куб газу і зараз би платили на газ не 7,57 грн, а тільки 4,52 грн", - говорять експерти ринку газу.
"Влітку ціни на газ низькі і тому це вигідно. А потім протягом усього року погашають цей кредит. Як результат, вони економлять гроші, щоб не платити дорого за газ взимку, коли ціни на газ в усьому світі підвищуються. Вчіться жити, як в ЄС ", - радять фахівці.
Нагадаємо, при цьому в Україні з нового, 2021 року тариф на газ зріс в обох постачальників : і в компаній, які займаються доставкою газу, і в тих, хто займається його розподілом. Зростання цін доволі істотне. При цьому, очевидно, в лютому тарифи на газ підвищаться ще.