Українцям розповіли, хто може отримати пільгу на сплату податку на землю

Згідно з українським законодавством, люди, які мають у власності землю, а також орендують земельну ділянку, зобов'язані платити податок на землю або орендну плату за користування земельною ділянкою, пише glavcom.

Українцям розповіли, хто може отримати пільгу на сплату податку на землю - today.ua

Використання землі в Україні є платним. Про це свідчить 206 стаття Земельного кодексу України. А в статті 269 Податкового кодексу перелічується, хто зобов'язаний платити податок на землю. До таких належать власники земельної ділянки, власники земельних паїв та землекористувачі.

За що потрібно платити податок на землю:

  • за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні;
  • земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підставою для нарахування податку на землю є дані, які містяться в державному земельному кадастрі. Однак при цьому деякі категорії громадян звільнені від сплати земельного податку. У статті 281 Податкового кодексу міститься перелік землевласників і землекористувачів, які мають таку пільгу. Українцям розповіли, хто може отримати пільгу на сплату податку на землю

Кому не потрібно платити податок на землю:

  • інвалідам І і ІІ груп;
  • фізичним особам, які мають на вихованні трьох і більше неповнолітніх дітей;
  • ветеранам війни, а також особам, на яких поширюється дія закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту";
  • людям, які досягли пенсійного віку;
  • людям, які законом визнані особами, що постраждали від Чорнобильської катастрофи.

При цьому Податковий кодекс також роз'яснює, з якого моменту не потрібно платити податок на землю. Якщо право на пільгу настає в якомусь місяці, то вже з наступного місяця вступає в силу податкова пільга. Наприклад, якщо ви стали пенсіонером у червні, то вже з липня платити податок на землю не потрібно.

Нагадаємо, згідно з даними, озвученими главою Державної податкової служби України, за останні десять років понад 4 мільйонів українців не сплатили ні копійки податків.

ДЖЕРЕЛОglavcom