Згідно з українським законодавством, люди, які мають у власності землю, а також орендують земельну ділянку, зобов'язані платити податок на землю або орендну плату за користування земельною ділянкою, пише glavcom.
Використання землі в Україні є платним. Про це свідчить 206 стаття Земельного кодексу України. А в статті 269 Податкового кодексу перелічується, хто зобов'язаний платити податок на землю. До таких належать власники земельної ділянки, власники земельних паїв та землекористувачі.
За що потрібно платити податок на землю:
- за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні;
- земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Підставою для нарахування податку на землю є дані, які містяться в державному земельному кадастрі. Однак при цьому деякі категорії громадян звільнені від сплати земельного податку. У статті 281 Податкового кодексу міститься перелік землевласників і землекористувачів, які мають таку пільгу.
Кому не потрібно платити податок на землю:
- інвалідам І і ІІ груп;
- фізичним особам, які мають на вихованні трьох і більше неповнолітніх дітей;
- ветеранам війни, а також особам, на яких поширюється дія закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту";
- людям, які досягли пенсійного віку;
- людям, які законом визнані особами, що постраждали від Чорнобильської катастрофи.
При цьому Податковий кодекс також роз'яснює, з якого моменту не потрібно платити податок на землю. Якщо право на пільгу настає в якомусь місяці, то вже з наступного місяця вступає в силу податкова пільга. Наприклад, якщо ви стали пенсіонером у червні, то вже з липня платити податок на землю не потрібно.
Нагадаємо, згідно з даними, озвученими главою Державної податкової служби України, за останні десять років понад 4 мільйонів українців не сплатили ні копійки податків.