Українцям збільшать надбавки до пенсії: кого і на скільки обрадує держава

Надбавки до пенсії в Україні стануть вищими. У 2021 році її обіцяють оновити двічі. Перше оновлення надбавок до пенсії станеться в липні.

Українцям збільшать надбавки до пенсії: кого і на скільки обрадує держава - today.ua

Надбавки до пенсії отримують українці, які мають великий стаж роботи. Якщо для чоловіків він вище 35 років, а для жінок 30, то їм припадає надбавка до пенсії за кожен "наднормативний" рік. А оскільки ці надбавки "прив'язані" до величини прожиткового мінімуму, то вони оновлюються з кожним оновленням прожиткового мінімуму.

"За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком. Наявний в особи наднормативний страховий стаж не може бути обмежений", - говорить закон.

Ну, а оскільки мінімальна пенсія в Україні прирівняна до розміру прожиткового мінімуму для осіб непрацездатного віку, то і, відповідно, заповітний 1% надбавки до пенсії береться від розміру прожиткового мінімуму.

Українцям збільшать надбавки до пенсії: кого і на скільки обрадує держава

На сьогодні розмір прожиткового мінімуму для цієї категорії громадян в Україні становить 1 769 гривень. Значить, вони отримують за кожен "наднормативний" рік доплату до пенсії в розмірі 17,69 гривні. Наприклад, якщо у чоловіка-пенсіонера є 45 років трудового стажу, то він отримує щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 176,9 гривні - за десять років.

Вже з липня надбавки до пенсії стануть більшими

Це станеться через те, що в липні зросте розмір прожиткового мінімуму. Він стане 1 854 гривні. Таким чином, в липні при такій же десятирічній наднормативній роботі українці отримуватимуть 185,4 гривні надбавки до пенсії.

Ще вище вона стане в грудні 2021. На той час прожитковий мінімум досягне 1934 гривні, а отже, за 10 "зайвих" років надбавка до пенсії складе 193,4 гривні.

При цьому слід пам'ятати, що надбавки до пенсії за понаднормовий стаж передбачені тільки для непрацюючих пенсіонерів. Тому, якщо пенсіонера зловлять на тому, що він влаштувався на роботу, не повідомивши про це співробітників Пенсійного фонду, і відповідно отримавши "зайві" виплати, його змусять повернути незаконно отримані гроші. Якщо він не зробить це добровільно, з нього будуть щомісяця утримувати п'яту частину пенсії до компенсації всієї наявної заборгованості.

ДЖЕРЕЛОnewday.kherson.uа
Київстар з лютого закриває популярну послугу: що втратять абоненти
Київстар з 1 лютого припиняє дію своєї популярної колись послуги. Йдеться про Star Guard Family, що дозволяла абонентам мобільного оператора більш без...
Маша Єфросініна зізналася, що стало причиною її безпліддя
Телеведуча Маша Єфросініна має двох чудових дітей - доньку Нану і сина Олександра. Але коли ведучій було 22 роки, лікарі поставили їй страшний діагноз...
Українці почали скуповувати лічильники на опалення: ціни на найпопулярніші моделі
Після підвищення тарифів на опалення українці активно почали скуповувати лічильники на тепло, адже переплачувати не хоче ніхто. З початку січня попит ...
Тіна Кароль показала себе без макіяжу під час тренування в спортзалі
Тіна Кароль регулярно відвідує спортзал і ділиться з підписниками відео своїх тренувань. Як правило, зірка тренується вранці, але днями в Instagram-ак...
Дистанційне навчання в школах Києва можуть повернути: названо умову
Від сьогоднішнього дня, 25 січня, в школах Києва поновилися заняття. До цього часу, поки країна перебувала на жорсткому карантині, діти навчалися дист...