Українцям повідомили, як зміняться тарифи на комуналку з 1 жовтня: електроенергія, вода, газ, опалення

Автор: Марченко Любов

З наближенням кожного нового місяця українці звично, і небезпідставно, чекають підвищення цін на життєво важливі послуги або товари. Особливе побоювання викликають тарифи на комуналку, оскільки це те, що доводиться сплачувати всім і щомісяця. Стало відомо, скільки коштуватимуть електроенергія, газ, опалення та вода з 1 жовтня.

Українцям повідомили, як зміняться тарифи на комуналку з 1 жовтня: електроенергія, вода, газ, опалення - today.ua

Про те, скільки українці платитимуть за основні комунальні послуги, розповів медіа-ресурс 24tv.ua.

Тариф на електроенергію

Вартість електроенергії для населення зросла ще у червні. З того часу всім побутовим споживачам доводиться платити по 2,64 грн/кВт-год. Така ціна гарантовано протримається до нового року. Втім, усі чиновники в уряді, від профільного міністра до голови Кабміну, обіцяють, що дія цього тарифу буде продовжена, принаймні, до закінчення опалювального сезону.

Хоча деякі експерти кажуть, що багато залежатиме від частоти ракетних ударів по нашій енергосистемі та від ефективності роботи української ППО. Якщо нічого не долетить або долетить зовсім небагато, то стабільності тарифу ніщо не загрожує. Ну, а якщо долітатиме часто, то, можливо, з нового року вартість електрики доведеться переглядати. Але у будь-якому разі з 1 жовтня тариф на електроенергію буде незмінним.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Тарифи на воду

Тарифи на воду можна вважати найбільш політизованими. НКРЕКП вже кілька разів намагалася їх підвищити, і щоразу натрапляла на опір влади. Чому саме вартість води влада обрала за форпост комунальної стабільності, незрозуміло. Адже в Україні є чимало інших хороших і різних тарифів, які, до речі, вищі за тариф на воду. Тому влада могла би відточувати свою "теорію стабільності" і на них, але таку честь отримала саме холодна вода.

Втім, нам, споживачам, у будь-якому випадку це на руку. Українці можуть бути певні, що з 1 жовтня водоканали не піднімуть нам тарифи, і за воду платитимемо колишню ціну.

Українцям повідомили, як зміняться тарифи на комуналку з 1 жовтня: електроенергія, вода, газ, опалення

Тариф на газ

Майже все населення України (98%) отримує природний газ від Нафтогазу. При цьому Нафтогаз оголосив, що не змінюватиме тарифу на газ для населення до завершення опалювального сезону. А отже, з 1 жовтня ми й надалі користуватимемося тарифом по 7,96 грн/кубометр.

Тарифи на опалення

Ці тарифи донедавна були під великим питанням. Підприємствам, які виробляють тепло для комунального сектора, не було продовжено пільгову ціну на газ. Таким чином, якби її не продовжили, то підприємствам ТКЕ (теплової комунальної енергетики) довелося б закуповувати газ у Нафтогазу за ринковими цінами. А це означає, що вартість тепла та гарячої води для всіх українців зросла би, принаймні, утричі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте уряд прийняв рішення щодо продовження пільгової ціни на газ для підприємств ТКЕ. Таким чином, вони й надалі закуповуватимуть газ у Нафтогазу за ціною 7,4 грн/кубометр. При цьому підприємства ТКЕ зобов'язані дотримуватися мораторію на підвищення вартості своїх послуг (забезпечення теплом та гарячою водою) для населення до закінчення воєнного стану та ще якийсь час після нього.

Нагадаємо, громадянам, яким і нинішні тарифи на комуналку оплачувати не під силу, належить субсидія від держави. Однак не всі, хто її потребує, можуть на неї розраховувати.